Įpusėjus kalėdinei karštinei, daugelis skuba rasti geriausių dovanų artimiesiems. Neretai paskutinę minutę ieškoma populiariausių, universaliausių dovanų. Kitaip tariant, tokių, kurios tikrai patiks ir bus įvertintos daugelio. Naujausia gyventojų apklausa rodo, kad populiariausia dovana šiemet turėtų būti grožio ir sveikatos produktai. Tačiau specialistai perspėja: renkantis tokias dovanas, svarbu įvertinti, kam jas dovanosite.

Grožio ir kosmetikos priemonės, panašu, tikrai bus populiariausia šių metų kalėdinė dovana. „Eurovaistinės“ iniciatyva rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai” atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa parodė, jog rūpintis artimųjų išvaizda ir dovanoti priemones, skirtas puoselėti grožį, numatė net 35 proc., t.y. daugiau nei kas trečias Lietuvos gyventojas.

Antros pagal populiarumą – priemonės sveikatai gerinti. Vitaminus, svarbiausių medžiagų papildus ir panašias dovanas, skirtas rūpintis artimųjų sveikata, dovanoti numatė 26 proc. žmonių. Pagal populiarumą nuo sveikatos prekių mažai atsilieka įspūdžiai ir pramogos – 22 proc. apklaustųjų per Kalėdas artimiesiems dovanos pramogų kuponą.

Praktiškos dovanos

Šventiniu laikotarpiu kaip ant mielių augantį susidomėjimą grožio ir sveikatos produktais pastebi ir „Eurovaistinės“ grožio vaistinės vadovė, vaistininkė Miglė Kazakevičienė. Pasak jos, kasmet ieškoti sveikatos ir grožio dovanų į vaistinę ateina vis daugiau žmonių. Daugelis linkę artimiesiems pirkti praktiškas dovanas, o bene dažniausiai ieškoma dovanų rinkinių.

„Rinkiniai yra praktiška, naudinga ir saugi dovana, juose visos priemonės viena kitą papildo, pavyzdžiui, dušo gelis ir losjonas ar kūno kremas su muilu. Tai geras pasirinkimas tiems, kurie neturi daug laiko, nes dovana ne tik naudinga, bet iš karto gražiai supakuota. O ir gavę tokią dovaną žmonės ją paprastai visada panaudoja“, – pažymi „Eurovaistinės“ vaistininkė ir priduria, kad naudinga dovanoti tokius rinkinius, kuriuos sudaro ne tik kosmetikos priemonės, bet ir vitaminai ar papildai grožiui, nes išvaizdą puoselėti reikėtų, pirmiausia, iš vidaus.

Tačiau ji taip pat atkreipia dėmesį, kad, renkant tokias dovanas, svarbu įvertinti, kas iš tiesų tinka gavėjui. Ypač atsakingai reikėtų rinktis veido priežiūros priemones.

„Kiekvieno žmogaus oda labai skirtinga, vienus vargina alergijos, aknė, kitų oda jautri ar sausa. Odos būklę sunku nustatyti pažvelgus vizualiai, tad patartina išsiklausinėti, pasidomėti ir dovaną pasirinkti pasitarus su specialistais. Taip galėsite būti tikri, kad dovanotas kremas tikrai bus įvertintas ir panaudotas“, – sako M. Kazakevičienė.

Žinoti, ko reikia

Eurovaistinės“ specialistė sako, jog grožio priemonių parinkimui didelę įtaką turi ir žmogaus amžius, lytis, taip pat problemos, kuriomis skundžiamasi, kasdieniai įpročiai. Vyresnio amžiaus žmonių oda yra sausesnė, plonesnė, riebalinis sluoksnis ne tok didelis, todėl jiems rekomenduojama dovanoti daugiausia sausai odai skirtus produktus. Dar viena puiki dovana – apsauginiai veido ir kūno odos kremai, kurie žiemą apsaugos ne tik nuo šalčio, bet ir nuo išsausėjimo. Moteris visada pradžiugins kokybiškas rankų kremas.

Maisto papildai ir vitaminai gana universalūs, tačiau juos renkantis taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas labiausiai vargina ar ko labiausiai trūksta jūsų artimam žmogui. Pavyzdžiui, senjorams gali būti naudingi maisto papildai su kofermentu Q10 širdies ir kraujagyslių sistemai bei ginkmedžio ekstraktas dėmesio koncentravimui ir atminties sutrikimų gydymui. Sportuojantiems galima parinkti sudėtinius kompleksus su magnio ir kalcio preparatais, daug dirbantiems tiks energijos suteikiantys papildai.

Nuo sporto iki vakarienės

Grožis, sveikata ir įspūdžiai toli gražu ne vienintelės dovanos, kurias šiemet renkasi lietuviai. Beveik kas penktas Lietuvos gyventojas (19 proc.) bent vienam iš artimųjų šiemet dovanos namų ir interjero dovanų, tiek pat gyventojų ketina dovanoti sporto ir laisvalaikio prekių. Įdomu tai, kad beveik kas penktas apklaustasis šiemet ketina nedovanoti daiktų, o vietoj to tiesiog pagaminti ypatingą vakarienę.

Vietoj dovanų artimuosius nudžiuginti vakariene labiau planuoja moterys (20,6 proc.), o štai vyrai teigia, kad dažniau rinksis dovanoti sporto ir laisvalaikio prekes (19,9 proc.) arba namų apyvokos, interjero dovaną (19,5 proc.). Tarp TOP dovanų šiemet išlieka ir knygos, jas Kalėdoms jau supakavo 14 proc. Lietuvos gyventojų.

„Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa buvo vykdoma lapkričio 19–30 dienomis. Tyrimo metu apklausta 1013 nuo 18 iki 75 metų amžiaus šalies gyventojų.

Print Friendly, PDF & Email