2024, liepos 14, Sekmadienis

Po rekordinio rinkimų nakties žiūrimumo – II-ojo turo transliacija iš Daukanto aikštės

reklama rubai

Įkvėpta visuomenės dėmesio prezidento rinkimų transliacijoms ir rekordinių TV debatų žiūrimumo, LRT Prezidento rinkimų nakties transliaciją rengs viešoje erdvėje – Vilniaus Daukanto aikštėje prie Prezidento rūmų. LRT kviečia visus, norinčius gyvai pamatyti naujai išrinktąjį prezidentą ar prezidentę, gegužės 26-osios vakarą dalyvauti tiesioginėje LRT transliacijoje iš Daukanto aikštės.

Įspūdingoje, Prezidento rūmų fasadą vizualiai pratęsiančioje scenoje naujai išrinktas šalies vadovas pasveikins tautą kartu su ryškiausiomis scenos žvaigždėmis ir simfoniniu orkestru. Aikštėje susirinkusiems ir per televiziją transliaciją stebintiems žiūrovams dainuos Kostas Smoriginas, Bjelle, Egidijus Sipavičius, Vaidas Baumila, Violeta Riaubiškytė-Tarasovienė, Dainotas Varnas, Eugenijus Chrebtovas, grupė „Original Copy“, grieš „Vilniaus sinfoniettos“ orkestras, vadovaujamas Vytauto Lukočiaus.

LRT transliacijos iš Daukanto aikštės vyks jau nuo penktadienio, gegužės 24-osios. Penktadienio vakarą, paskutinę rinkimų agitacijos dieną, Daukanto aikštėje vyks abiejų kandidatų – Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos TV debatai. Tiesioginės transliacijos pradžia – 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.LT. Žiūrovai kviečiami ateiti į aikštę ir tiesiai užduoti klausimus kandidatams.

Šeštadienio rytą, nuo 9 val.  iš Daukanto aikštės tiesiogiai transliuos laida „Labas rytas, Lietuva“. O sekmadienį 20 val. prasidės iškilminga rinkimus vainikuojanti transliacija, kurią ves Nemira Pumprickaitė ir Edmundas Jakilaitis. Šios transliacijos, kaip ir 24 d. debatų, bus galima klausytis ir per LRT RADIJĄ, kuris abiejų kandidatų radijo debatus dar transliuos ir gegužės 22 d. 9 val.

„Pirmą kartą rinkimų naktį išeiname į tautą kartu su Prezidento rinkimų nugalėtoju ar nugalėtoja – šalies vadovu ar vadove artimiausius penkerius metus. Gyvai stebėti transliaciją ir išgirsti pirmąją jos ar jo kalbą susirinkę žmonės taps istorijos dalimi, įamžinta nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Tad kviečiame visus prisijungti“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

II-ojo turo rinkimų naktį padaryti ypatingą LRT įkvėpė auditorijos susidomėjimas rinkimų debatų laidomis ir ypač – praėjusį sekmadienį transliuota I-ojo rinkimų turo nakties programa. Auditorijos tyrimų bendrovės „Kantar“ duomenimis, savaitgalį vykę Prezidento rinkimai prie TV ekranų pritraukė daugiau nei pusę Lietuvos (55,2 proc.) – juos iš viso stebėjo beveik pusantro milijono gyventojų (1,485 mln.) Lietuvos gyventojų, vyresnių nei 4 metų.

Specializuotas rinkimų laidas praėjusį savaitgalį transliavo keturi didžiausi TV kanalai. Geriausios transliacijos reitingas, pasak „Kantar“ LRT transliuotos laidos apie I-ojo turo rezultatus, pasiekė 8,2 procentus;  ją bent trumpam įsijungė 626 tūkst. žmonių, arba 23,3 proc. visų žiūrovų. Sekmadienio naktį LRT TELEVIZIJOS reitingas buvo kone dvigubai didesnis, negu artimiausių konkurentų (8,2 ir atitinkamai 4,4 proc.). N. Pumprickaitės ir E. Jakilaičio vestą laidą, kurioje dalyvavo visi pretendentai į prezidentus, žiūrėjo apie 220 tūkst. žmonių, arba 28 proc. visos TV auditorijos. Artimiausių konkurentų auditorijos dalis nesiekė 17 proc.

LRT TELEVIZIJA žiūrimiausia buvo ir pirmadienį, paaiškėjus rinkimų rezultatams tądien LRT TV auditorijos dalis vidutiniškai siekė 18,7 proc. Itin gerai buvo žiūrimi ir paskutinieji, praėjusį penktadienį LRT TELEVIZIJOS transliuoti kandidatų į prezidentus debatai, kuriuose dalyvavo visi 9 pretendentai, jų reitingas siekė 6,3 proc. , o bent trumpam debatus buvo įsijungę beveik 442 tūkst. žmonių.

Debatus transliavęs portalas LRT.LT sekmadienį sulaukė apie 160 tūkst. lankytojų ir, surinkęs daugiau kaip 46 proc. viso internete transliuoto vaizdo peržiūrų laiko, buvo 1-asis tarp lietuviškų portalų.

Gegužės 8 ir 10 d. transliuotus debatus ir 12 d. rinkimų apžvalginę laidą portale tiesiogiai stebėjo beveik 68 tūkst. lankytojų, dar daugiau kaip 244 tūkst. žmonių rinkimų TV ir radijo laidas šiomis dienomis stebėjo LRT „Facebook“ paskyroje. LRT rinkimų hitas – fotografo E. Genio rinkimų naktį užfiksuotas į antrąjį turą patekusios Ingridos Šimonytės šokis, LRT „Facebooke“ per dvi dienas surinkęs apie 140 tūk

- Reklama -

Naujausi straipsniai