Mažai kas drįstų ginčytis, jog šiuo metu plaukelių neturintis kūnas yra ne tik madinga, bet ir neatskiriama gražios bei išpuoselėtos išvaizdos dalis. Todėl ne paslaptis, kad tam, jog būtų galima džiaugtis glotnia bei švelnia kūno oda yra naudojami įvairiausi plaukų šalinimo būdai.

Tačiau kas išties veiksminga? Nutiko taip, jog dar neradote tokio plaukų šalinimo būdo, kurio dėka jūsų kūno oda būtų ne tik švelni, bet ir sveika – nekankintų įaugę plaukeliai, pūlinukai ar spuogeliai? Galbūt problema ta, jog plaukelius šalinate netinkamai ir jūsų kūnas tam priešinasi? Neverta nuleisti rankų. Apžvelgsime efektyviausius plaukų šalinimo būdus, kad sužinotumėte, kaip išsirinkti sau tinkamiausią ir kaip pasiekti to, jog oda būtų lygi, sveika ir graži.

Plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu – nebeataugantys plaukeliai

Kalbant apie veiksmingiausius plaukų šalinimo būdus labai svarbu išskirti plaukų šalinimą Aleksandrito lazeriu. Ši inovatyvi procedūra sparčiai populiarėja visame pasaulyje ir daugelį džiugina efektyvumu bei rezultatais, leidžiančiais mėgautis švelnia, glotnia, nepageidaujamų plaukelių neturinčia oda. Verta pastebėti, kad plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu turi daugybę privalumų, tačiau reikia žinoti svarbiausius:

 • Atlikus paskirtą procedūrų kursą pasiekiami ilgalaikiai rezultatai – plaukeliai ant kūno nebeatauga.
 • Pagerėja odos kokybė – ji nebedirginama skustuvo ašmenimis, depiliaciniu vašku ar epiliatoriumi.
 • Sumažėja infekcijų, įaugusių plaukelių tikimybė.
 • Dažniausiai procedūros metu nejaučiamas nei diskomfortas, nei skausmas.

Kokie šio procedūros minusai? Kam ji nėra tinkama? Derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad procedūros veiksmingumas priklauso nuo žmogaus odos tipo, plaukų spalvos, plaukelių storio bei šaknų gylio. Pažymėtina, kad kuo tamsesnis bei storesnis plaukas ir šviesesnė aplinkinė oda, tuo efektyvesni bus rezultatai. Tačiau tai nereiškia, jog gležno šviesesnio plauko savininkams plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu bus neveiksmingas. Tiesiog tokius kūno plaukus turintiems žmonėms teks atlikti daugiau procedūrų nei turintiems tamsius plaukus. Kadangi daugiau minusų plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu neturi, išskiriama, jog tai – gan brangi procedūra. Tačiau reikia pastebėti, kad dažnu atveju šioms procedūroms išleisti pinigai atsiperka, nes ateityje nebereikia naudoti nei skustukų, nei kitų depiliacijos priemonių.

Depiliacija vašku – efektyvu, bet gali būti skausminga

Dar vienas itin veiksmingas ir neretai pasirenkamas plaukų šalinimo būdas – depiliacija vašku. Akcentuotina, jog depiliacija vašku gali būti atliekama tiek namuose, tiek grožio salone, o lygi ir švelni kūno oda po šios procedūros džiugina maždaug 4–6 savaites. Nenuginčijamas depiliacijos vašku privalumas  – efektyvus bet kokio tipo plaukelių pašalinimas. Tai reiškia, jog ši procedūra yra tinkama tiek turintiems tamsesnius ir storesnius kūno plaukus, tiek šviesesnių ir plonesnių plaukų savininkams.

Tačiau nors depiliacija vašku yra veiksminga, greitai atliekama procedūra, ji turi ir minusų, iš kurių ryškiausias būtų skausmas. Derėtų pažymėti, kad didesnis skausmas jaučiamas tuomet, kai vašku depiliuojamos didelės, itin jautrios kūno vietos. Tad jei turite jautrią odą ar esate nepakantūs skausmui, reikėtų šios procedūros atsisakyti. Be to, depiliacija vašku yra netinkama ir šiais atvejais:

 • Jei jūsų oda labai jautri, pleiskanojanti.
 • Jei turite daug apgamų depiliuojamose vietose.
 • Jei jūsų kojų venos išsiplėtusios.

Skutimasis – greiti, bet trumpalaikiai rezultatai

Skutimasis – labiausiai paplitęs plaukų šalinimo būdas. Pasitelkus į pagalbą specialius skutimosi peiliukus nuo įvairių kūno vietų ar veido nepageidaujami plaukeliai yra pašalinami greitai bei lengvai. Tačiau verta pastebėti, kad šis plaukų šalinimo būdas turi daugiausiai minusų:

 • Nuskusti plaukeliai labai greitai atauga.
 • Skutimosi peiliukų ašmenys dažnai dirgina jautrią odą – atsiranda spuogelių bei pūlinukų.
 • Šalinant plaukus skutimosi peiliuku išlieka didelė rizika susidurti su įaugusiais plaukeliais.

Kaip išvengti šių bėdų, atsirandančių dėl naudojimosi skutimosi peliuku? Derėtų atsižvelgti į naudingus patarimus:

 • Prieš skutantis sudrėkinkite odą šiltu vandeniu.
 • Vietą, kurią norite skusti, patepkite skutimosi kremu arba geliu.
 • Plaukelius skuskite jų augimo kryptimi.
 • Po skutimosi nuplaukite odą vėsiu vandeniu, patepkite ją drėkinamuoju kremu ar kitomis kūno priežiūros priemonėmis.

Depiliacija cukrumi reikalauja profesionalių žinių

Ieškantys ne tik veiksmingo, bet ir natūralaus plaukų šalinimo būdo gan dažnai renkasi depiliaciją cukrumi. Svarbu pastebėti, kad depiliacija cukrumi laikoma pranašesne procedūra už įprastą depiliaciją vašku vien dėl to, jog yra mažiau skausminga. Be to, depiliacija cukraus pasta dažniausiai nesukelia alergijos ir nepažeidžia odos, o plaukeliai neatauga maždaug 3–4 savaites.

Akcentuotina, kad depiliacija cukrumi gali būti atliekama tiek namuose, tiek grožio salone, tačiau norint šią procedūrą atlikti namuose prireiks profesionalių žinių ir laiko. Reikia žinoti, kad depiliacinė cukraus pasta yra gaminama iš cukraus, vandens ir citrinų sulčių. Dažniausiai namie pagaminta cukrinė masė būna kiek skystesnė nei salone, todėl yra tinkamesnė ilgesnių plaukelių šalinimui. Naudojant specialią cukraus masę namuose gali būti sudėtinga nusidepiliuoti sunkiau prieinamas kūno vietas, todėl geriausia būtų kreiptis į patyrusius specialistus. Na ir žinoma, svarbu suprasti, kad nors po depiliacijos cukrumi plaukeliai atauga gležnesni ir šviesesni, tačiau visiškai nuo kūno jie neišnyksta.

Epiliacija – veiksminga, bet gali palikti žymių

Veiksmingiausių plaukų šalinimo būdų sąraše taip pat galima rasti epiliaciją. Reikia žinoti, kad šis plaukų šalinimo būdas atliekamas naudojantis epiliatoriumi, kuris efektyviai pašalina plaukelių svogūnėlius bei folikulus, tad oda tampa itin švelni ir lygi. Dažnai manoma, jog epliacija yra veiksmingesnis plaukų šalinimo būdas nei skutimasis ar depiliacija tam tikromis priemonėmis, nes epiliuojant plaukeliai yra pašalinami ilgesniam laikui. Išties galima sutikti su tuo, jog epiliacija glotnia, plaukelių neturinčia oda leidžia džiaugtis ilgesnį laiką. Taip pat reguliariai epiliuojant plaukelius jų atauga mažiau ir jie būna plonesni. Tačiau epiliacija turi ir trūkumų:

 • Naudojantis epiliatoriumi dažnai susiduriama su įaugusių plaukelių problema.
 • Epiliacijos procedūra neretai sukelia nemalonius pojūčius ar skausmą.
 • Epiliatoriaus negalima naudoti tiems, kurių kojų venos yra išsiplėtusios.

Verta pastebėti, kad šiuo metu yra gausu epiliatorių, kurių dėka epiliacijos procedūra gali būti ir komfortiška, ir veiksminga. Tačiau reikia suprasti, jog epiliacija nepageidaujamus plaukelius nuo kūno pašalina tik laikinai, tad šią procedūrą reikia kartoti reguliariai.

Gerai apgalvokite ir pasinaudokite

Apžvelgus veiksmingiausius plaukų šalinimo būdus akivaizdžiai išryškėja jų pliusai ir minusai. Tad jei dar iki šiol nepavyko atrasti tokios plaukų šalinimo procedūros, kuri džiugintų tiek efektyvumu, tiek rezultatais vertėtų gerai apgalvoti, kas tinka jūsų odai ir į kokį plaukų šalinimo būdą geriausia investuoti. Atminkite, atsisveikinti su nepageidaujamais kūno plaukeliais nėra sunku, tačiau svarbiausia tai padaryti išties veiksmingai.

Print Friendly, PDF & Email