2024, balandžio 14, Sekmadienis

Pirmadienį kauks perspėjimo sirenos

Pirmadienį, kovo 18 d., vyks valstybinio lygio civilinės saugos kompleksinės pratybos, kurių metu bus atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas. Perspėjimo sistemos garsinis signalas „Dėmesio visiems“ bus įjungtas 10 val. ir truks tris minutes. Tuo pačiu metu į mobiliuosius telefonus bus siunčiami perspėjimo pranešimai. Išgirdus sirenų garsą gyventojai kviečiami įsijungti Lietuvos nacionalinį radiją ar televiziją ir išklausyti informaciją apie gresiančius pavojus, patarimus, ką daryti, kad galėtumėte apsaugoti save, kitus ir turtą.

Jeigu atsidurtumėte tokioje vietoje, kur sirenos nebūtų girdimos, rekomenduojama iš anksto mobiliajame telefone aktyvuoti korinio transliavimo funkciją, kad gautumėte trumpuosius perspėjimo pranešimus. Šiais pranešimais gyventojai perspėjami, kai būtina skubiai perduoti svarbią informaciją apie jų sveikatai, gyvybei, turtui ar aplinkai gresiantį  pavojų. Pasitikrinkite, ar ši funkcija jūsų telefone veikia. Paslauga nemokama.

Civilinės saugos specialistai primena, kad įvykus nelaimei kiekvienas turi mokėti pasirūpinti savimi ir artimaisias bent 72 valandas, kol atvyks pagalba. Iš anksto turėkite pasiruošę maisto ir geriamojo vandens atsargų. Namuose taip pat turėkite būtiniausių vaistų, nepamirškite žvakių, degtukų, žibintuvėlio, radijo, baterijų. Nelaimių atvejais apie apsaugos priemones  gyventojams būtų pranešta per radiją, televiziją, trumpaisiais pranešimais arba tiesiogiai.

Daugiau informacijos apie gaisrinę ir civilinę saugą, kaip pasiruošti ekstremaliosioms situacijoms, kaip aktyvinti perspėjimo funkciją telefonuose, kad gautumėte perspėjimo pranešimus, rasite Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento interneto svetainėje adresu pagd.lrv.lt bei lt72.lt.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai