Bandė atsiskaityti netikrais pinigais

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino mokesčius už verslo liudijimus 2023 metams. Jau penktus metus mokesčių dydis išliks nepakitęs.

„Du metus vyravusi pandemija, įvairūs apribojimai neigiamai paveikė verslo sektorių, kuomet verslo liudijimų skaičius ženkliai sumažėjo. Išanalizavus 2017-2022 m. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenis apie išduotus verslo liudijimus matome, kad verslo liudijimų įsigyjama vis mažiau. Todėl, atsižvelgiant į didelės infliacijos ir kainų kilimo tendencijas, bei siekdama sudaryti palankias sąlygas smulkiam bei vidutiniam verslui, skatindama ir toliau panevėžiečius užsiimti ūkine ekonomine veikla, Taryba priėmė sprendimą nustatytus mokesčių dydžius išlaikyti ir šiemet“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

2023 metais 12 Eur metinis mokestis (1 Eur/mėn.), kur veiklą vykdo vos po kelis gyventojus 47 nepopuliariausioms veiklos rūšims iš 86 – nustatytas tokioms veikloms kaip batų valymas, tekstilės pluoštų paruošimas ir verpimas, žvejybos reikmenų gamyba, lagaminų, rankinių taisymas ir kt. Kitoms mažai populiarioms veikloms – meno kūrinių restauravimas, kailių išdirbimas, avalynės gamyba, mezginių gamyba ir kt. – iš viso 15 veiklos rūšių galios 150 Eur metinis mokestis. Vidutiniškai populiarioms veiklos rūšims (16 veiklos rūšių) galios 250 Eur metinis mokestis. 8 pačioms populiariausioms, daugiausiai pajamų nešančioms veiklos rūšims – prekybai susijusioms su statybomis, baldų gamybai, patalpų nuoma, veislinių naminių gyvūnėlių auginimas ir kt. – galios 500 Eur metinis mokestis.

Pažymėtina, kad gamybos ir paslaugų verslo liudijimai išduodami ir pratęsiami pageidaujamam kalendorinių metų laikotarpiui bet ne trumpiau kaip 5 dienoms. Prekybos verslo liudijimai išduodami ir pratęsiami bet kuriam pageidaujamam kalendorinių metų laikotarpiui. Atitinkamai, mokestis už verslo liudijimą skaičiuojamas proporcingai pasirinktam laikotarpiui ar dienų skaičiui.

Įsigydami verslo liudijimus, dauguma gyventojų gali pasinaudoti Savivaldybės numatytomis nuo 20–75 proc. lengvatomis (dirbantieji, neįgalieji, sulaukusieji senatvės pensijos, registruoti užimtumo tarnyboje bedarbiai, vieni auginantys vaikus iki 18 m., auginantieji tris ir daugiau vaikų iki 18 m. ir kt.). Apie 60 procentų verslo liudijimų, išperkama pasinaudojant Panevėžio miesto savivaldybės tarybos suteiktomis minėtomis lengvatomis.

Taip pat pažymėtina, kad gyventojai išsiperkantys verslo liudijimus taip pat privalo susimokėti VMI Pensijų socialinį ir sveikatos draudimus (SODRA, apie 115 Eur per mėnesį), kurie proporcingai apskaičiuojami priklausomai nuo verslo liudijimo laikotarpio.

2021 m. verslo liudijimai išduoti 2727 žmonėms. Už verslo liudijimus sumokėta per 207 tūkst. Eur. 1634 gyventojai pasinaudojo lengvatomis. Per 2022 m. devynis mėnesius verslo liudijimai išduoti 2377 gyventojams, už juos sumokėta per 179 tūkst. Eur. Iš jų 1618 gyventojai pasinaudojo lengvatomis.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email