2024, liepos 15, Pirmadienis

Patarimai, kaip sumažinti šildymo išlaidas namuose

reklama rubai

Nors Lietuvoje žiema tęsiasi tik tris mėnesius, tačiau šildymas – dažnai visus 9. O kai kurie žmonės, kurie turi galimybę, net ir vasaros metu apsišildo namus, kai kelias dienas iš eilės lyja ir dėl drėgmės pojūtis namuose tampa nemalonus.

Tiesa, kai dirbtinės šilumos reikia taip dažnai, natūralu, kad bandoma ieškoti priemonių, kurios gali bent kiek sumažinti šilumos išgavimo kaštus. Kaip tai padaryti? Minimi šilumos siurbliai oras-vanduo, gera būsto izoliacija bei kitos smulkmenos, kurias aptarsime straipsnyje.

Šilumos siurbliai

Jeigu norite įsigyti tokią šilumos išgavimo sistemą, kuris leistų Jums gyventi šiltai, komfortabiliai, tačiau tuo pačiu nereikalautų didelių investicijų – siūlome rinktis šilumos siurblius, kurie tuo pačiu yra ir ekologiškas pasirinkimas. Oras-vanduo yra geras sprendimas tokiu atveju, kai reikia apšildyti didesnio ploto namus, tokius, kurie yra daugiau nei 100 m2. Šilumos siurbliai oras-oras puikiai pasitarnauja mažesniuose namuose, tačiau veikia našiai ir tuomet, kai lauko temperatūra nukrenta žemiau -25.

Tiesa, jie gali būti naudojami ir kaip oro kondicionieriai, o šilumos siurbliai oras-vanduo džiugina nemokamu karštu vandeniu, kuris bus gaunamas kartu su šiluma. Svarbu rasti Jums tinkamo galingumo šilumos siurblį, o tam geriausia yra tartis su specialistais, kurie jais prekiauja.

Namo sandarumas

Žinoma, šilumos siurblys bus taupus tik tokiu atveju, kai namai bus užtektinai sandarūs, kad jo galingumo pakaktų tam tikro ploto patalpų apšildymui. A++ energinės klasės namai yra labai sandarūs, kadangi statomi laikantis labai griežtų reikalavimų. Tačiau net ir senos statybos namus galima izoliuoti tiek, kad bet kokia naudojama šilumos išgavimo alternatyva nereikalautų labai daug energijos, padėtų sutaupyti. Tai svarbu ir tokiu atveju, kai namuose yra naudojami oro kondicionieriai.

Namo sandarinimui svarbu ieškoti geriausių savo sferos specialistų, kurie pirmiausia atliktų būsto analizę, o paskui patartų dėl tinkamiausių sandarinimo, šiltinimo būdų.

Vėdinimo sistemos

Dažnas vėdinimas namuose yra būtinas, kadangi tai gali padėti pagerinti miego bei buvimo namuose, darbo kokybę. Tiesa, vėdinti namus reikia ne atidarius langus pro kuriuos “išeina” šiluma, tačiau įsigijus rekuperatorius, kurie veikia nuolatos, tad ir oro kokybės patalpose visada yra gera. Džiugu, kad vis daugiau žmonių supranta šios sistemos naudą ir tuo pačiu integruoja sistemas, kurios pirmiausia valo orą, o tuo pačiu ir mažina šilumos išlaidas namuose.

Kiliminė danga

Šiais laikais labai mėgstama grindis kloti plytelėmis, kurios gražiai atrodo ir nereikalauja daug priežiūros. Visgi, jos pasiteisina tik tokiu atveju, kai namuose yra grindinis šildymas. Jeigu namus apsišildote radiatorine sistema arba oras-oras – siūlome pagalvoti apie kilimus, kurie bent jau žiemos metu gali padėti kur kas labiau išlaikyti šilumą.

Galiausiai, kilimai suteiks daugiau jaukumo, o juos nuimti vėl bus galima atėjus šiltajam metų laikui. Taigi, sumažinsite šilumos išlaidas ir tuo pačiu pakoreguosite interjerą.

Visa tai yra smulkmenos, tačiau su jomis galima kur kas labiau sumažinti šilumos išlaidas namuose.

Jei ieškote tinkamo šildymo ar vėsinimo sprendimo – kreipkitės į UAB “City-Line LT”. Įrenginius parduodame ir montuojame visoje Lietuvoje. Suteikiame garantijas bei galimybę pirkti išsimokėtinai.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai