2024, liepos 16, Antradienis

Pasveikinti metines stipendijas konkurse laimėję moksleiviai

reklama rubai

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybėje pasveikinti septyni „Maximalistų“ stipendijas pelnę moksleiviai. Tai Juozo Balčikonio gimnazijos ugdytiniai Kotryna Glemžaitė, Emilis Vitas Navickas, Dovydas Aleknavičius, Ignas Cimnolonskas, Rėjus Mikitavičius, Modestas Januškevičius ir Juozo Miltinio gimnazijos auklėtinis Paulius Klimovas.

Emilis Vitas Navickas, Rėjus Mikitavičius, Dovydas Aleknavičius, Ignas Cimnolonskas ir Modestas Januškevičius stipendijas pelnė inovacijų kategorijoje. M. Januškevičiui atiteko pagrindinė 200 Eur siekianti stipendija, o kitiems mokiniams – skatinamoji 100 Eur premija. Beje, D. Aleknavičius ir I. Cimnolonskas stipendijas laimi antrus metus iš eilės. Skatinamoji premija sporto srityje skirta K. Glemžaitei. Perspektyviai sportininkei ši premija skiriama taip pat antrus metus iš eilės. P. Klimovas skatinamąją premiją pelnė visuomeniškumo srityje.

K. Glemžaitė – ne vieną apdovanojimą pelniusi Panevėžio sporto centro trenerių Dalios Vaičikonienės ir Vytauto Vaičikonio ugdytinė. Sportininkė pasaulio jaunių ir jaunimo baidarių ir kanojų irklavimo čempionate tapo pirmąja mergina Lietuvos istorijoje, patekusia į vienviečių baidarių A finalą olimpinėje rungtyje. Olimpinės 500 m rungties finale užėmė aukštą šeštą vietą.

E. V. Navickas, R. Mikitavičius, D. Aleknavičius, I. Cimnolonskas ir M. Januškevičius nuo jaunų dienų domisi robotika, elektronika, programavimu, dalyvauja įvairiose varžybose, kuriose savo sukurtais darbais geba nustebinti ne tik mokytojus, bet ir Lietuvos universiteto dėstytojus.  Programavimu, elektronika ir inžinerija mokinius domėtis skatina robotikos centre „RoboLabas“ dirbanti informacinių technologijų ir robotikos pedagogė Laura Kuchalskienė ir Juozo Balčikonio gimnazijos informacinių technologijų mokytoja ekspertė Renata Burbaitė.

P. Klimovą dar penktoką „Vilties“ progimnazijos istorijos mokytoja Vitalija Daugėlienė paskatino dalyvauti įvairiuose istorijos konkursuose. Besidomint šalies, miesto istorija vaikinas susidomėjo politika ir taip įsitraukė į nevyriausybinių organizacijų veiklą. Nuo to laiko P. Klimovas aktyviai dalyvauja NVO veiklose. Šis vaikinas taip pat lanko užsiėmimus robotikos centre „RoboLabas“ pas mokytoją L. Kuchalskienę.

Šiame konkurse dalyvavo beveik 600 puikiai besimokantys, gabūs, aktyvūs, laimėjimus įvairiuose konkursuose, olimpiadose ir varžybose pasiekę Lietuvos moksleiviai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai