2024, liepos 16, Antradienis

Paskutinį vasaros savaitgalį – pėsčiųjų žygis po žalią Panevėžį

reklama rubai

Panevėžys vasaros sezono uždarymą paminėjo aktyviu ir pažinimo kupinu renginiu – pėsčiųjų žygiu po Panevėžio miestą. Rugpjūčio 26 dieną panevėžiečiai ir miesto svečiai, leisdamiesi skirtingų distancijų maršrutais, turėjo galimybę pažinti įvairiapusį miesto veidą.

Į žygį – dalyviai iš visos Lietuvos

Žalioji Aukštaitijos sostinė, skirianti dėmesį tvarumui ir ekologijai, dar birželio mėnesį, minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, aktyvų ir žaliąjį turizmo sezoną atidarė netradiciniu renginiu – naktiniu baidarių žygiu Nevėžio upe „Baidarių naktynės“. Paskutinį vasaros savaitgalį miesto gyventojai ir svečiai sulaukė dar vieno žygio, šį kartą – pėsčiomis, kurį organizavo „Trail masters“ ir Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“.

„Skatindami aktyvumą ir alternatyvius, aplinkai palankius judėjimo būdus, žygis pėsčiomis buvo puiki proga pademonstruoti mūsų dinamišką miestą. Leidžiantis skirtingų distancijų maršrutais, dalyviai susipažino ne tik su žymiausiomis Panevėžio vietovėmis, bet ir čia slypinčiais vaizdingais gamtos kampeliais – teigia „Panevėžys NOW“ vyriausioji turizmo projektų vadovė Vilanda Reikalienė. – Žygiuoti atvyko dalyviai iš įvairių Lietuvos miestų, todėl smagu, kad su Panevėžiu susipažino būtent tokiu – aktyviu ir netradiciniu būdu. Džiaugiamės sulaukę pozityvių atsiliepimų ne tik apie žygį, bet ir apie netikėtai žalią miestą, kuris daugeliui paliko didelį įspūdį.“

Šeštadienį, nuo 8 val. ryto iki 13 val. savo kelionę pradėjo 1500 žygiuoti pasiruošusių dalyvių. Tiek šeimos su vaikais, draugų kompanijos, tiek žygių pėsčiomis entuziastai startavo nuo „Ekrano“ marių terasos ir finišą pasiekė ten pat.

Miestui pažinti – trys skirtingi maršrutai

Panevėžyje atsiveria tikra miesto įvairovė, todėl kiekvienas galėjo rinktis iš skirtingų distancijų maršrutų – 8 km, 16 km ir 26 km. Dalis atvykusių į miestą pirmąjį kartą arba tie, kurie dar nebuvo gerai su juo susipažinę, leidosi 8 kilometrų ilgio maršrutu ir pamatė pagrindines, Aukštaitijos sostinę garsinančias pažibas: miesto širdimi laikomą Senvagę, tekančio Nevėžio pakrantes ir žaliuosius parkus. Žygiavę 16 kilometrų maršrutu pažino dar daugiau čia esančių įdomybių ir vaizdingų vietovių: seniausią miesto parką – Skaistakalnį, tyvuliuojančias Ekrano marias, Senvagę bei kitas, žymiąsias Panevėžio vietas. Gamtos žavesys, vanduo, miesto istorija ir architektūra buvo greta tų, kurie pasiryžo bei sukaupė jėgas plačiausiam miesto pažinimui – dalis judruolių leidosi ilgiausiu – 26 kilometrų maršrutu.

Renginio metu vyko ir komandinė įskaita – kolektyvai, draugų kompanijos ir šeimos, turėjusios savo komandos pavadinimus, leidosi į žygį, o sparčiausieji laimėjo prizinių vietų trofėjus. Visų finišavusių taip pat laukė prizai – pasiekę tikslą žygio dalyviai buvo apdovanoti medaliais.

Daugiau veiklų savaitgalio pasiūlymuose

„Tikriausiai kiekvienas, dalyvavęs žygyje pėsčiomis gali patikinti, kad Panevėžyje yra ką pamatyti ir patirti. Norintys ne tik pamatyti, bet ir išbandyti arba vis dar svarstantys pasisvečiuoti Panevėžyje, kviečiami išmėginti net tris skirtingus „Savaitgalio Panevėžyje“ pasiūlymus su įvairiausiomis veiklomis: pasiūlymas „Gyvas Panevėžys“ labiausiai tinka keliaujantiems su vaikais, „Žalias Panevėžys“ mėgstantiems laisvalaikį gamtos apsuptyje, o „Įtraukiantis Panevėžys“ aktyvių pramogų, meno ir nuotykių ieškotojams.

Su „Savaitgalis Panevėžyje“ pasiūlymais susipažinti galite ČIA.

 

Žygį pėsčiomis iš dalies finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė. 

- Reklama -

Naujausi straipsniai