2024, liepos 14, Sekmadienis

Paskelbtas nuosprendis dėl seksualinės prievartos vaikų šeimynoje

reklama rubai

Panevėžio apygardos teisme šiandien paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis sutuoktiniams, ilgus metus vadovavusiems vienai Aukštaitijoje veikusiai šeimynai. Šeimynos globėjas šioje byloje buvo kaltinamas seksualinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis prieš mažametes ir nepilnametes globotines, o jo sutuoktinė – piktnaudžiavimu globėjo teisėmis ar pareigomis. Kartu su jais buvo teisiamas dar vienas vyras, kaltintas nepranešimu apie žinomą labai sunkų nusikaltimą (mažametės žaginimą).

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Sandra Povilonienė.

Byloje nukentėjusiomis buvo pripažintos buvusios šeimynos globotinės. Įtariama, kad jos, būdamos nepilnametės, o kai kurios – ir mažametės, seksualinę prievartą galimai patyrė 2009-2016 metais. Byla buvo nagrinėjama neviešuose teismo posėdžiuose.

Išnagrinėjęs bylą, lapkričio 24 dieną Panevėžio apygardos teismas visiems trims teisiamiesiems paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį.

Šeimynos globėjas pripažintas kaltu dėl mažamečio bei nepilnamečio asmens išžaginimo, pasikėsinimo išžaginti nepilnametį asmenį ir seksualinio mažamečio asmens prievartavimo. Nuo jo nukentėjo 3 šeimynos globotinės. Už tai vyrui skirta subendrinta 6 metų laisvės atėmimo bausmė. Teismas jį išteisino dėl mažamečio asmens tvirkinimo.

Šeimynos globėjai dėl piktnaudžiavimo globėjo teisėmis ir pareigomis teismas skyrė 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Trečiajam kaltinamajam skirta 1318 eurų (35 MGL dydžio) bauda. Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

- Reklama -

Naujausi straipsniai