2024, birželio 15, Šeštadienis

Pasaulio taurės finišas Dohoje: D.Rapšiui dar vienas aukso medalis

FINA (Tarptautinės vandens sporto federacijos) pasaulio taurė finišo tiesiojoje. Paskutinį varžybų etapą Dohoje (Kataras) ketvirtadienį pradėjo ir trys lietuviai – Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Danas Rapšys, pretenduojantis į 100 tūkst. JAV dolerių piniginį prizą.

Po 6-ojo etapo Kazanėje (Rusija) lyderių trejetas vyrų įskaitoje išliko toks pats. Čia ir toliau įtikinama persvara pirmauja rusas Vladimir Morozov – 297 pelnyti taškai. Antras tvirtai laikosi Danas Rapšys, surinkęs jau 210 taškų. Trečioje vietoje Michael Andrew (JAV) su 162 taškais. Pastarojo galimybės aplenkti lietuvį yra tik teorinės, o į amerikiečio vietą kėsinasi Nyderlandų plaukikas Arno Kamminga (153 tšk.). Olandas iš ketvirtosios pozicijos išstūmė dar vieną JAV atstovą Andrew Wilson (129 tšk.). Dohoje jo nebus, todėl 6-oje vietoje su 126 taškais šiuo metu esantis Szebasztián Szabó (Vengrija) turi realius šansus pakilti aukščiau.

Moterų įskaitoje vis dar lyderiauja australė Cate Campbell (300 tšk.), antra – vengrė Katinka Hosszú (276 tšk.), o trečioje vietoje švedė Michelle Coleman (153 tšk.). Ketvirta rikiuojasi Vengrijos plaukikė Zsuzsanna Jakabos (141 tšk.), o 5–6 vietas kol kas dalijasi dvi sportininkės – australė Emily Seebohm ir olandė Kira Toussaint – 120 taškų.

Pasaulio taurės nugalėtojas (tiek vyrų, tiek ir moterų įskaitoje) šeštadienį galės džiaugtis solidžiu prizu – 150 tūkst. JAV dolerių. Antroji vieta lyderių lentelėje atneš 100 tūkst., o trečioji – 50 tūkst. JAV dolerių premiją.

Primename, kad visi šių varžybų etapai šiemet vyksta 50 m ilgio baseinuose, todėl plaukikams tai puiki proga įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

Pirmasis iš lietuvių ketvirtadienį į kovą stojo panevėžietis Danas Rapšys. Lietuvis laimėjo savąjį vyrų 400 m laisvu stiliumi atrankos plaukimą ir ketvirtu rezultatu (3.53,62) pateko į finalą. Ryte greičiausias buvo ukrainietis Michailo Romančiuk (3.51,93).

Deividas Margevičius pasirodymą Dohoje pradėjo vyrų 100 m peteliške rungtimi. Lietuvos sportininkas trečiajame iš keturių atrankos plaukimų finišavo ketvirtas (53,84) ir bendroje įskaitoje užėmė 10-ą vietą tarp 38 startavusių sportininkų. Iki finalinio aštuntuko lietuviui pritrūko tik 0,30 sek. Atrankoje geriausiai pasirodė lenkas Jakub Majerski (52,67).

Vyrų 100 m plaukimo krūtine atrankoje šįryt dalyvavo Andrius Šidlauskas. Plaukikas distanciją įveikė per 1 min. 1,34 sek. ir septintu rezultatu pateko į vakare vyksiantį finalą. Greičiausias buvo olandas Arno Kamminga (59,40 sek.).

D. Rapšys vyrų 400 m l. stiliumi finalą pradėjo atsargiai, tačiau laikėsi prie lyderių. Lietuvis spurtavo antroje distancijos dalyje ir po paskutinio posūkio jau buvo antras. Likusius 50 m D. Rapšys įveikė greičiausiai iš visų finalo dalyvių ir finišo sienelę palietė pirmas, tuo pradžiugindamas tribūnose susirinkusius tautiečius. Lietuvio laikas – 3 min. 47,87 sek. Šiame Pasaulio taurės sezone D. Rapšys 400 m l. stiliumi rungtyje triumfavo jau 7-ą kartą (iš tiek pat galimų).

A. Šidlauskas vyrų 100 m krūtine finale plaukė greičiau nei ryte, tačiau to nepakako. Lietuviui atiteko 6-oji vieta (1.00,68). Nugalėjo japonas Yasuhiro Koseki (59.11).

Pentadienis, lapkričio 8 d.

  • D. Rapšys (200 m kompl. b.),
  • A. Šidlauskas (50 m krūtine),
  • D. Margevičius (200 m peteliške)

Penktadienį Danas Rapšys nutarė pataupyti jėgas paskutinei Pasaulio taurės dienai, kai jam teks varžytis vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje, todėl 200 m kompleksiniu būdu atranką lietuvis praleido.

Puikiai ryte startavo Andrius Šidlauskas. Panevėžietis vyrų 50 m krūtine atrankoje distanciją įveikė per 27,76 sek. ir vos nepagerino asmeninio rekordo (27,75). Lietuvis savajame plaukime pralaimėjo tik greičiausiai tarp visų atrankos dalyvių plaukusiam brazilui Felipe Lima (27,04) ir ketvirtu rezultatu pateko į vakare vyksiantį finalą.

Šeštadienis, lapkričio 9  d.

  • D. Margevičius (50 m peteliške),
  • A. Šidlauskas (200 m krūtine),
  • D. Rapšys (200 m l. stiliumi)

FINA pasaulio plaukimo taurės varžybos sugrįš kitų metų rudenį. Iš viso bus surengti 6 varžybų etapai 25 m ilgio baseinuose. Geriausi plaukikai išsidalins 2,2 mln. eurų prizinį fondą.

Pasaulio taurė bus taip pat įtraukta į 2020 m. gruodį Abu Dabyje vyksiančio FINA pasaulio čempionato trumpajame baseine kvalifikacinių varžybų kalendorių.

Pirmasis taurės etapas vyks Singapūre rugsėjo 4–6 dienomis. Iš ten vėliau plaukikai kelsis į Dzinaną (Kinija), Kazanę (Rusija), Dohą (Kataras) ir Berlyną (Vokietija). O paskutinis etapas numatytas Vengrijos sostinėje Budapešte spalio 30 – lapkričio 1 dienomis.

- Reklama -

Naujausi straipsniai