2024, balandžio 22, Pirmadienis

Panevėžys planuoja įgyvendinti naujus investicinius projektus

Savivaldybė teiks paraiškas dar trijų projektų finansavimui gauti. Planuojami įgyvendinti 2 projektai orientuoti į socialinę sritį, kitas – sporto.

Projektas „Socialinio būsto fondo plėtra Panevėžio mieste“. Įgyvendinant šį projektą numatoma nupirkti 12 butų – 6 vieno kambario ir 6 trijų kambarių butus. Juose būtų apgyvendinama iki 37 asmenų. Visi įsigyti butai, pagal poreikius, bus pritaikyti asmenims su negalia.

Projektas „Socialinių dirbtuvių įkūrimas Panevėžyje“. Šį projektą įgyvendins „Jaunuolių dienos centras“, partnerė – Panevėžio miesto savivaldybė. Projekto įgyvendinimo metu numatoma sutvarkyti miesto centre esančias pasirinktas patalpas ir jas pritaikyti dviejų socialinių dirbtuvių veikloms vykdyti. Minėtose dirbtuvėse, numatoma, kad būtų teikiamos asmenų su negalia socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir (ar) atkūrimo paslaugos. Vienose socialinėse dirbtuvėse paslaugas vienu metu galės gauti ne mažiau kaip 10 asmenų. Socialinių dirbtuvių tikslas – ugdyti darbingo amžiaus asmenų, turinčių intelekto ir (ar) psichikos negalią socialinius darbinius įgūdžius, skatinant jų savarankiškumą, gyvenimą bendruomenėje, atsižvelgiant į asmenų individualius poreikius ir užimtumą atviroje darbo rinkoje. Vienas iš svarbesnių dirbtuvių bruožų – konkurencingos ir kokybiškos produkcijos gamyba, kurią realizavus žmogus gauna tam tikrą atlygį ar kitaip skatinamas ir motyvuojamas.

Projektas „Panevėžio „Kalnapilio“ arenos prieinamumo didinimas siekiant fizinio aktyvumo veiklų įvairovės“. Sėkmės atveju, šį projektą įgyvendins Panevėžio miesto savivaldybė, partneris – Panevėžio sporto centras. Projekto metu bus atnaujinama ir modernizuojama daugiau nei 15 metų veiklą vykdanti „Kalnapilio“ arena: įsigytas naujas krepšinio aikštės parketas, tinklinio aikštelės įranga su teisėjų bokšteliais, sudarytos galimybės žaisti ne tik krepšinį, bet ir tinklinį, vykdyti įvairesnes sportines veiklas, įdiegiant inovatyvią apšvietimo valdymo sistemą būtų atnaujintas aikštės apšvietimas, nenaudojamose patalpose įrengtos fizinio parengimo patalpas su treniruokliais, skirtos asmenų su negalia užsiėmimams.

Tikslios, minėtiems projektams skirtos lėšos, paaiškės po viešųjų pirkimų procedūrų.

Panevėžio miesto savivaldybė taip pat vykdys viešuosius pirkimus kaupiklio įrenginiams ir saulės moduliams įrengti ant „Kalnapilio“ arenos stogo. Siekiant pasinaudoti Aplinkos projektų valdymo agentūros skirta parama – per 187 tūkst. kaupikliui įrengti – „Kalnapilio“ areną valdantis Panevėžio nekilnojamojo turto valdymo centras turi įrengti iki 500 kW galios saulės elektrinę ir tapti gaminančiu vartotoju. Šis projektas turi būti įgyvendintas iki 2025 m.

- Reklama -

Naujausi straipsniai