2024, liepos 12, Penktadienis

Panevėžys jungiasi prie nacionalinės iniciatyvos Vyšyvankos dieną

reklama rubai

Kasmet trečiąjį gegužės ketvirtadienį  ukrainiečiai ir jų draugai visame pasaulyje puošiasi tradiciniais raštais išmargintais marškiniais ir mini Vyšyvankos dieną. Šįmet visus šalies gyventojus LR Vyriausybė kviečia Vyšyvankos dieną paminėti ir  Lietuvoje, pagerbiant už savo laisvę kovojančios Ukrainos tradicijas. Prie šios akcijos jungiasi ir Panevėžys. Gegužės 19 d. 12 val. Laisvės a. ukrainiečių dainas atliks Lėlių vežimo teatro aktoriai, pasipuošę ukrainietiškomis vyšyvankomis.

Gegužės 19-ąją kviečiame puoštis tradiciniu ukrainietišku drabužiu darbe, namuose, ar bet kurioje kitoje vietoje ir taip skleisti palaikymo Ukrainai žinią.

Vyšyvanka – liaudiškais raštais siuvinėti marškiniai. Nors šiais raštais marginti marškiniai matomi ir kituose slaviškuose kraštuose, ukrainietiška vyšyvanka išsiskiria savitomis siuvinėjimo ypatybėmis. Kiekvienas raštas pasakoja šeimos ar regiono istoriją. Ant marškinių išsiuvinėti geometriniai raštai vertinami kaip simboliniai amuletai, kurie sutelkia ir suteikia jėgų, taip reikalingų kovoje už laisvę. Kartu tai ir labai vienijantis simbolis – Vyšyvankos diena minima ir Kanadoje, ir JAV, ir daugelyje kitų šalių, kuriose yra gausios ukrainiečių bendruomenės. Tikima, kad šie marškiniai turi apsaugančių galių.

- Reklama -

Naujausi straipsniai