2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Panevėžyje skelbiama gripo epidemija

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nuo sausio 24 d. Panevėžyje skelbiama gripo epidemija. Praėjusią savaitę sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) pasiekė 246,78 atvejo 10 tūkst. gyventojų. 

Visuomenės sveikatos centro duomenimis, sausio 23 d. gripu ir ŪVKTI sirgo iš viso 2279 panevėžiečiai, iš jų 1160 – vaikai iki 17 metų. Gripas diagnozuotas 441 žmogui (tarp jų 167 vaikai), ŪVKTI – atitinkamai 1838 ir 993. 

Visuomenės sveikatos biuras (VSB) praneša, kad didžiausias sergamumas šiose mokyklose: „Vyturio“ (33,5 proc. vaikų), „Šaltinio“ (30,7 proc.) progimnazijose, M. Karkos pagrindinėje mokykloje (26 proc.), „Saulėtekio“ progimnazijoje (25,8 proc.), K. Paltaroko (25,3 proc.), J.Miltinio (24,5 proc.) gimnazijose, „Vilties“ progimnazijoje (21,67 proc.). Po gripo epidemijos paskelbimo mokyklose ar jų klasėse susirgus daugiau kaip 20 proc. vaikų, turi būti nutraukiamos pamokos. VSB sergamumo rodiklius iš įstaigų gaus kasdien. 

Savivaldybė primena: norėdami nesusirgti stenkitės nesušalti, venkite artimų kontaktų su ligoniais, dažnai vėdinkite patalpas, kuo mažiau lankykitės žmonių masinio susibūrimo vietose, dažnai plaukite rankas, užtektinai miegokite, būkite fiziškai aktyvūs, venkite streso, gerkite užtektinai skysčių ir valgykite sveiką maistą.

Švietimo ir jaunimo reikalų skyrius informuoja, kad dėl priėmimo į mokyklas tėvai vaikų sveikatos pažymėjimus gali pateikti ir vėliau: į 1-ąsias klases – iki gegužės 31 d., į 5-ąsias – iki birželio 7 d., į gimnazijų I ir III klases – iki birželio 9 d. Gripo epidemijos metu lopšeliuose-darželiuose neskaičiuojamas maitinimo mokestis nelankantiems šių įstaigų vaikams.

- Reklama -

Naujausi straipsniai