2024, birželio 22, Šeštadienis

Panevėžyje pusamžis vyras nuteistas už seksualinius nusikaltimus prieš mažamečius | Lietuvos Respublikos prokuratūra

reklama rubai

Panevėžio apygardos teisme paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis Aukštaitijos gyventojui, kuriuo dėl mažamečių tvirkinimo ir seksualinio prievartavimo jam skirta reali laisvės atėmimo bausmė.

Viename Aukštaitijos rajone gyvenantis vyras į teisėsaugos akiratį pateko, kai jo pažįstama moteris atsitiktinai prasitarė socialinei darbuotojai apie anksčiau vykusį galimai nederamą elgesį su jos mažamečiais vaikais.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vaida Baranauskienė.

Teismą įtikino pareigūnų tyrimo metu surinkti įrodymai. Nustatyta, kad nuo kaltinamojo iš viso nukentėjo keturi mažamečiai iš dviejų šeimų.

Teismas pripažino vyrą kaltu dėl trijų mažamečių tvirkinimo bei dviejų jaunesnių nei 12 metų vaikų seksualinio prievartavimo. Anksčiau neteistam kaltinamajam subendrinus skirta 4,5 metų laisvės atėmimo bausmė.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pasak šios bylos tyrimui vadovavusios prokurorės V. Baranauskienės, abi nukentėjusių vaikų motinos žinojo apie nederamą suaugusio vyro elgesį su jais, nes patys mažamečiai joms apie tai papasakojo. Tačiau moterys veiksmų, kad apsaugotų savo vaikus, nesiėmė. Todėl Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius abiem motinoms nutarė taikyti administracinę atsakomybę ir skyrė nuobaudą.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė

- Reklama -

Naujausi straipsniai