Šiandien Panevėžio miesto savivaldybėje lankėsi Pasaulio litvakų kongreso delegacijos bei Panevėžio miesto žydų bendruomenės nariai.

„Smagu šiandien pasveikinti į Panevėžį atvykusius 5- ojo Pasaulio litvakų kongreso svečius bei miesto žydų bendruomenės narius. Panevėžys ilgą laiką buvo daugiatautis ir daugiakultūris miestas, o žydų bendruomenė atliko svarbų vaidmenį ne tik miesto, bet ir viso regiono gyvenime. Kai kuriais istorijos laikotarpiais žydai Panevėžio mieste sudarė itin reikšmingą miestiečių dalį, aktyviai dalyvavo miesto ekonomikos ir paslaugų sektoriuose. Gausesnė žydų bendruomenė mieste susikūrė XVIII a. 2 pusėje, XIX a. viduryje jie sudarė apie 60 proc. miesto gyventojų, o XX a. 3 dešimtmečio pradžioje – apie 35 proc. Taigi žydų bendruomenės įnašas į Panevėžio raidą, ypač jo virsmą moderniu miestu, yra ypatingas, o jų paveldas įvairiausiomis formomis iki šiol funkcionuoja mūsų kasdieniame gyvenime“,  – sakė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Žibutė Gaivenienė.

Pasaulio litvakų kongreso nariai mieste aplankė Panevėžio ješivos pastatą, buvusią sinagogą,  atminimo lentą Benjaminui Zuskinui, žydų aukų kapines, pagerbė Holokausto aukas prie memorialo „Liūdinti žydų motina“ ir kt.

Gegužės 23-26 d. Lietuvoje vyksta 5-asis Pasaulio litvakų kongresas, kurio metu yra skaitomi pranešimai, vyksta diskusijos kovos su antisemitizmu, litvakų istorijos, švietimo bei kitomis aktualiomis temomis, vykstama į vietas, kuriose kadaise gyveno žydų bendruomenės.

Print Friendly, PDF & Email