Ginklai

Ketvirtadienį prasidėjo dvi dienas truksiančios karinės pratybos „Perkūno bastionas“. Pirmą kartą jos bus ne tik diskusinės, bet ir praktinės, kurių metu bus siekiama patikrinti kariuomenės ir šalies institucijų pasirengimą vykdyti mobilizacijos ir priimančios šalies paramos teikimo užduotis.

Šiandien vyks diskusinė stalo pratybų dalis, o penktadienį – praktiniai veiksmai. Jie bus orientuoti į karo prievolės poskyrio transformavimą į šaukimo punktą paskelbus mobilizaciją, karo komendanto veiklos testavimą karo padėties metu.

Kasmetinėse sąveikos pratybose „Perkūno bastionas“ bus treniruojamasi keistis informacija tarp kariuomenės ir civilinių institucijų, įskaitant policininkus, ugniagesius gelbėtojus, pasieniečius, tinkamai informuoti gyventojus. Taip pat bus aptartas visuomeninių organizacijų pilietinių iniciatyvų koordinavimas remti ginkluotųjų pajėgų vienetus ir savivaldybės institucijas ar įstaigų veiklą karo padėties metu.

Pratybas „Perkūno bastionas“ organizuoja Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas kartu su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu. Jos šalyje kasmet vyksta nuo 2017-ųjų.

Print Friendly, PDF & Email