2024, liepos 15, Pirmadienis

Panevėžyje įteikti „Social’INGAS 2023“ apdovanojimai

reklama rubai

Šiandien vyko jau antrus metus iš eilės Panevėžyje organizuojami socialinę atsakomybę skatinantys apdovanojimai – „Social’INGAS 2023“, kuriuos inicijuoja VšĮ „Septynios akimirkos“. Šiais apdovanojimais siekiama apdovanoti tuos, kurie savo gerais darbais, įdomiomis idėjomis, įgyvendinamais projektais, darydami daug gero kitiems ir neieškodami naudos sau, skleidžia žinią apie socialinę atsakomybę, tačiau kartais lieka nepastebėti ir neįvertinti.

„Social’INGAS 2023“ apdovanojimams nominuotų kandidatų buvo daugiau nei 30, iš jų į balsavimo anketas pretendavo 24 kandidatai iš Panevėžio. Apdovanojimų laimėtojai buvo renkami balsuojant. Tai daryti galėjo visuomenė ir komisija. Buvo išskirtos septynios nominacijos.

Metų socialiai atsakinga nevyriausybine organizacija tapo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Panevėžio skyrius – už pagalbą pažeidžiamiems asmenims, Ukrainos piliečių integraciją, pirmosios pagalbos įgūdžių mokymą, gyventojų pritraukimą į savanorystę.

Metų neįgaliųjų balsą atstovaujančia organizacija tapo Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius – už trejus metus su Lygių galimybių plėtros centru vykdytą projektą „Lyties ir negalios sankirtoje: prabilti, įkvėpti, įveikti“. Šis projektas subūrė Aktyvių moterų su negalia klubą.

Metų savanorės titulas skirtas Rimai Masėnienei – už pasiaukojimą, už 27 savanorystės metus Panevėžio agentūroje „SOS vaikai“. Dėl Šeimos namų labdaringoje valgykloje Rimos gaminamo maisto alkstančių panevėžiečių veiduose nušvinta šypsenos, o širdyse įsižiebia viltis, kad viskas bus gerai.

Metų Panevėžio miesto bendruomene tapo pensininkų bendrija „Panevėžio bočiai“ – už aktyvią veiklą, vienijančią didelį būrį narių.

Metų sporto nevyriausybine organizacija tapo Panevėžio badmintono klubas – už ilgalaikį egzistavimą ir didelį būrį aktyvių, sveiką gyvenimo būdą propaguojančių žmonių subūrimą.

Verslo, remiančio NVO sektorių, apdovanojimas įteiktas AB „Linas Agro“ – už surengtą aukcioną, kurio metu surinktos lėšos buvo skirtos dviem organizacijoms paremti.

Socialinio projekto nominacija skirta Panevėžio jaunuolių dienos centro įgyvendinamam projektui „Solidarumo kava“. Šio projekto metu stengiamasi mažinti socialinę atskirtį, skatinti neįgaliuosius drąsiau mokytis naujų įgūdžių, suteikti jiems terpę integruotis į visuomenę. Projekto pagrindinis tikslas – suteikti profesinių įgūdžių negalią turintiems jaunuoliams ir kovoti su neįgaliųjų diskriminacija. Miestiečiai kviečiami pasivaišinti kava, kurią gamina ir tiekia Panevėžio jaunuolių dienos centro jaunuoliai, turintys intelekto sutrikimą.

- Reklama -

Naujausi straipsniai