2024, vasario 21, Trečiadienis

Panevėžyje išrinktos geriausios idėjos

Savaitgalį Panevėžio mokslo ir technologių parke vyko „Idėjų savaitgalis“. Jau tradicija tampantis renginys sutraukė išradėjus, startuolius, mentorius ne tik iš Panevėžio, bet ir iš Vilniaus, Kėdainių, Šiaulių. Renginio atidarymas startavo su aštuoniomis idėjomis, finišo tiesiąją pasiekė ir sekmadienį pristatymus parengė septynios komandos.

Geriausią idėją rinko patys dalyviai. Daugiausia simpatijų surinko komanda „Autonominis dronas“. Idėjos autoriai, vienoje iš PMTP įsikūrusių įmonių dirbantys Raimondas Indriulis ir Marius Veršinskas, visą savaitgalį praleido kurdami programinę įrangą, skirtą drono veikimui be žmogaus pagalbos. Kol kas pavyko sukurti tik pradžią, tačiau kūrėjai ketina tęsti pradėtą projektą.

II vieta atiteko „Fart finder“ komandai. Ji sukūrė autonominį robotą, kuris važinėdamas po patalpas matuoja CO2 kiekį. Nustatęs, kad jis viršija ribas, siunčia signalą į kompiuterį, kuris paleidžia garsinį pranešimą, jog reikia išvėdinti patalpas.

III vieta skirta „Drift trike“ – KTU komandai, kuri triratei transporto priemonei sumontavo elektrinę pavarą. Nors pavaros galios neužteko, dalyviai teigė, kad įgijo nemažai žinių ir kitame etape nusistatys reikiamą pavaros galią.

IV vietą laimėjo du 15 m. jaunuoliai, sukūrę telefonu valdomą robotą „Robo žvalgas“ su vaizdo kamera, skirtą žvalgybai. Vaikinai savo tikslą pasiekė, o kitame renginyje žada didinti roboto pravažumą.

V vieta atiteko KTU komandai, sukūrusiai logistinį robotą – sandėliavimo roboto prototipą. Komanda sukūrė valdymo plokštę ir pademonstravo, kaip veikia įrengimas.

VI vieta skirta dalyviui, sukūrusiam tinklaraščio platformą – puslapį, kuriame būtų galima lengvai talpinti tinklaraščius. Idėjos autorius teigė, jog dirbti pradėjo dar prieš renginį.

VII vietą laimėjusi komanda tyrė kelis tinklo inverterius ir siekė rasti būdą, kaip sumažinti šių įrengimų savikainą. Dalyviams pasiekti teigiamo rezultato nepavyko, tačiau pasak jų, tyrimo rezultatai bus naudingi ateičiai.

Renginys iš dalies finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės.

- Reklama -

Naujausi straipsniai