2024, birželio 12, Trečiadienis

Panevėžyje geriausių energetikų meistriškumo varžybos

Panevėžyje geriausių energetikų meistriškumo varžybos

Panevėžyje susirinko Lietuvos elektros ir dujų srityje dirbantys profesionalai į „Meistriškumo varžybas“, kurias tradiciškai organizavo „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Varžybose dalyvavo net 19 komandų iš skirtingų šalies regionų, o rungtis stebėjo 200 svečių.

Profesinio meistriškumo varžybos kasmet vyksta Panevėžyje įsikūrusiame ESO Praktinių mokymų centre, kuriame šalies energetikai turi galimybes varžytis tarpusavyje ir pademonstruoti savo įgūdžius atlikdami įvairias užduotis, kurių metu reikia naudoti sutartinius ženklus, pademonstruoti pirmosios pagalbos praktines žinias. Žinoma, ir elektrikai, ir dujininkai taip pat turėjo atlikti ir kitas užduotis, kurios yra jų kasdienio darbo dalis.

„Meistriškumo varžybos” – tai ne tik graži tradicija, bet ir galimybė susitikti su kolegomis kitoje aplinkoje. Panevėžio mokymo centre yra visos sąlygos pademonstruoti savo įgūdžius, kurių kiekvienam elektrikui ir dujininkui reikia realiame gyvenime. Taigi praėjusią savaitę progą kolegiškai pakonkuruoti, bet ir pasidalinti patirtimi turėjo dešimtys mūsų darbuotojų ir rangovų“, – sako ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.

Šį kartą tarpusavyje varžėsi 12 elektrikų komandų, o pergalę iškovojo ESO Kauno regiono komanda, antrąją vietą užėmė rangovų UAB „Žilinskis ir Co“ komanda, o trečioji vieta atiteko ESO Utenos regiono komandai.

Dujininkams taip pat netrūko azarto, o nugalėtojai paaiškėjo tik įvertinus užduočių atlikimo laiką, nes dvi komandos surinko vienodą taškų skaičių. Pergalę į namus parsivežė ESO Vilniaus regiono komanda, kuri visas užduotis atliko 7 minutėmis greičiau už antrąją vietą laimėjusią ESO Utenos regiono komandą. Trečioji vieta atiteko ESO Šiaulių regioną atstovaujančiai komandai.

Apie Panevėžio praktinių mokymų centrą

Panevėžio Praktinių mokymų centras suteikia galimybes tobulinti dujų ir elektros specialistų kvalifikaciją, įgyti reorines ir praktines žinias, kurių reikia dirbant energetikos sektoriuje.

Tinkamas praktinis dujų ir elektros srities specialistų parengimas padeda sumažinti nelaimingų atsitikimų darbe skaičių, užkirsti kelią dujų ir elektros tiekimo sutrikimams arba užtikrinti tinkamą įrenginių eksploatavimą.

Energetikos darbuotojų, atliekančių gamtinių dujų ir elektros energijos skirstymo įrenginių eksploatavimo darbus, praktinių įgūdžių tobulinimas vykdomas pagal ESO patvirtintas 22 mokymų programas. Mokymų programose skiriama laiko ir teorinėms žinioms, ir praktiniam jų pritaikymui realiomis darbo sąlygomis.

Šiuo metu centre įgūdžius įgauna arba tobulina tiek dujų, tiek elektros apskaitų komandos iš visų regionų.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai