Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai gruodį teismui perdavė dvi baudžiamąsias bylas dėl nužudymų. Vienas vyras kaltinamas nužudęs sugyventinę, o kitas – kaimyną.

Šiemet, gegužės viduryje, policija gavo pranešimą apie viename Panevėžio bendrabučių nužudytą žmogų. Nuvykę į nurodytą butą, pareigūnai rado jame negyvą vyrą su akivaizdžiomis smurto žymėmis. Buvo sulaikytas visiškai girtas buto šeimininkas A. P., kuriam tądien suėjo 62 metai. Paaiškėjo, kad nužudytasis – tame pačiame name gyvenęs vyras.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Ričardas Juozainis.

Kaltinamasis A. P., kuriam pareikšti kaltinimai dėl itin žiauraus nužudymo, savo kaltės nepripažino. Jis tvirtino, kad jį bute užpuolęs nepažįstamas vyras. Gindamasis jis nepažįstamąjį ėmęs mušti metaliniu plaktuku. Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad aukai suduota daugybė smūgių, žmogus mirė nuo galvos traumos.

Šių metų rugsėjo 26-osios popietę į Panevėžio rajono kaimą skubėjo greitosios pagalbos ir policijos ekipažai. Bendrajam pagalbos centrui paskambinęs vietos gyventojas pranešė, kad į jo kiemą atėjo sužeista moteris. Atvykę medikai moterį rado nebegyvą. Vėliau teismo ekspertai nustatė, kad ji dėl durtinio sužalojimo kakle mirtinai nukraujavo.

Pagalbą iškvietęs vyras policijos pareigūnams paaiškino, kad mirusioji – to paties kaimo gyventoja, šalia turinti sodą. Į jį moteris tądien buvo atvažiavusi su sugyventiniu. Ėmę pastarojo ieškoti, pareigūnai 69 metų V. S. rado šlapią sėdintį ant tvenkinio kranto. Vyras prisipažino dūręs sugyventinei peiliu, o vėliau pats nesėkmingai mėginęs nusižudyti.

Suteikus medicininę pagalbą, V. S. buvo uždarytas į areštinę. Ikiteisminį tyrimą dėl šeimos nario tyčinio nužudymo atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad V. S. su jo auka tapusia moterimi susipažino prieš keletą mėnesių. Kurį laiką vyras gyveno naujos draugės namuose, tačiau ši nusprendė santykius nutraukti ir pareikalavo, kad jis išsikraustytų. Lemtingą dieną porai nuvažiavus į sodą, V. S. ėmė prašyti moters leisti jam pasilikti. Išgirdęs neigiamą atsakymą, vyras susirado peilį ir dūrė nieko neįtariančiai aukai į kaklą.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro D. Skrebiškio, kaltinamasis savo kaltę pripažįsta ir teigia moteriai dūręs peiliu iš pykčio. Tai jau ne pirmas kartas, kai V. S. bus teisiamas dėl smurtinio nusikaltimo. Šiemet gegužę jis buvo pripažintas kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo bei grasinimo nužudyti. Nukentėjusiomis buvo pripažintos jo tuometinė sugyventinė bei jos sesuo. Vyrui skirta 1,4 metų laisvės apribojimo bausmė, uždrausta bendrauti su nukentėjusiomis.

Abi bylos perduotos nagrinėti Panevėžio apygardos teismui. Baudžiamasis kodeksas už tyčinį nužudymą numato laisvės atėmimą nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

Print Friendly, PDF & Email