Panevėžio miesto savivaldybė informuoja – šiandien Aido, K. Binkio, Švyturio, D. Poškos g., Rašytojų a. pradėti montuoti kelio ženklai „Gyvenamoji zona“.

Eismo dalyviai raginami atkreipti dėmesį, kad minėtose gatvėse pirmumo teisę eisme turės pėstieji – tai reiškia, kad transporto priemonės privalės leisti jiems pereiti gatvę bet kurioje jos vietoje. Be to, nuo šiol Aido gatvėje eismas vyks viena kryptimi link Taikos al., suteikiant galimybę transporto priemonėms stovėti vienoje gatvės pusėje. Primename, kad transporto priemonių vairuotojai, įvažiuodami į kelią iš gyvenamosios zonos, privalo duoti kelią juo artėjančioms transporto priemonėms, taip pat pėstiesiems, kurių judėjimo kryptį jie kerta. Visų eismo dalyvių prašome būti atidžiais.

Pėstiesiems leidžiama judėti važiuojamąja dalimi visoje gyvenamojoje zonoje, tačiau jie neturi trukdyti transporto priemonių eismui. Gyvenamojoje zonoje pėstieji turi pirmumo teisę, čia draudžiamavažiuoti didesniu kaip 20 km/h greičiu,stovėti įjungus transporto priemonės variklį ilgiau nei būtina paruošti transporto priemonę važiuoti (nuvalyti sniegą ir panašiai),palikti stovėti didesnės kaip 3,5 t didžiausiosios leidžiamosios masės krovininius automobilius, daugiau kaip 12 sėdimų vietų autobusus, taip pat traktorius, savaeiges mašinas ir jų priekabas, lenkti.

 

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email