2024, balandžio 24, Trečiadienis

Panevėžyje bus investuojama į apgyvendinimo vietų migrantams sukūrimą

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su partneriais – Pabėgėlių priėmimo centru, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Tauragės rajono ir Panevėžio miesto savivaldybės administracija – laimėjo Europos Komisijos skelbtą projektų atranką. Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo nacionalinė 2021-2027 m. programa bus papildyta beveik 10 milijonų eurų. Projektu siekiama sustiprinti Europos Sąjungos išorinės sienos pajėgumus, užtikrinti priėmimo ir apgyvendinimo sąlygas atvykstantiems pabėgėliams.

Projekto įgyvendinimo metu bus atnaujinama prieglobsčio prašytojų apgyvendinimui skirta infrastruktūra Pabėgėlių priėmimo centre ir Valstybės sienos apsaugos tarnyboje. Papildomai bus investuojama į Kybartų užsieniečių registracijos centro atnaujinimą, kad priėmimo sąlygos atitiktų galimą migracijos srauto augimą.

Pabėgėlių priėmimo centro Ruklos padalinyje planuojama išplėsti sandėliavimo ir transportavimo infrastruktūrą, o prie projekto prisijungusiose Panevėžio miesto ir Tauragės rajono savivaldybėse bus papildomai investuojama į apgyvendinimo vietų sukūrimą laikinam nuo karo ir kitų grėsmių prieglobsčio Lietuvoje ieškančių asmenų apgyvendinimui.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai