2024, liepos 17, Trečiadienis

Panevėžyje antrą kartą buvo organizuojama iniciatyva „DUOday“

reklama rubai

Prieš vienuolika metų Belgijoje prasidėjusi iniciatyva „DUOday“ šiandien yra išplitusi daugelyje Europos šalių. Lietuvoje ji organizuojama jau trečią kartą. Tokia diena suteikia galimybę verslo įmonėms susipažinti su darbuotojais, kurių gebėjimai darbo rinkoje nepagrįstai nuvertinami, tuo metu žmonės, turintys negalią, gauna vertingą darbinės praktikos patirtį ir pažįsta skirtingų organizacijų darbo kultūrą.

Šiemet „DUOday“ geografija išsiplėtė ir ji vyko ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir Alytuje, Pakruojyje, Utenoje, Telšiuose, Ukmergėje, Biržuose, Kupiškyje. Panevėžyje iniciatyvą įgyvendino Jaunuolių dienos centras drauge su socialine įdarbinimo agentūra „SOPA“.

Visą savaitę įmonės, organizacijos atvėrė duris ir kvietė žmones, turinčius negalią, išbandyti įvairias darbo pozicijas. Prie iniciatyvos šiais metais prisijungė per 80 įmonių ir organizacijų, kurios žmonėms, turintiems negalią, pasiūlė išbandyti beveik 150 skirtingų darbo vietų. Panevėžyje prie „DUOday“ iniciatyvos prisijungė Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, „Solidari erdvė“, XXL PICA, KAVALIERIUS, „Supergarden“, „Deimena“, „Almedita“, „Bičiulis“, „Kepu kepu pasaką“, „Tik Pizza“, „Red Velvet“, „Anyžius“, „KFC“, „Apollo“.

Jaunuolių dienos centro lankytojai galėjo išbandyti platų profesijų ir specialybių spektrą: pardavėjų-kasininkų, floristų, baristų, padavėjų-barmenų, inžinierių, kepėjų, gamybos, klientų aptarnavimo specialistų ir kt.

„Tai buvo puiki proga pamatyti kitokius žmones ir įsitikinti, kiek daug mes galime padaryti kartu. Džiaugiamės, kad suteikėme negalią turinčiam žmogui galimybę praleisti vieną darbo dieną realioje darbo vietoje, padirbėti žiedų karalystėje. Tuo pačiu, prisidėjome prie savo įmonės socialinės atsakomybės tikslų įgyvendinimo, geriau pažinome neįgaliuosius ir galėjome užduoti rūpimus klausimus apie darbo vietų pritaikymą, supratome, kokių talentų turi neįgalieji. „DUOday“ – tai diena, laužanti baimes ir stereotipus darbo rinkoje“, – sakė gėlių salono savininkė Edita Jančiauskienė.

„DUOday“ iniciatyvos dalyvių tėvai pasakojo, kad po to, kai jų vaikai, turintys negalią, sudalyvavo iniciatyvoje, sustiprėjo viltis, kad jie gali dirbti ir jaustis reikalingi. Juk taip svarbu tikėti, kad darbo rinkoje reikalingas kiekvienas.

 

Jaunuolių dienos centro inf.

- Reklama -

Naujausi straipsniai