2024, birželio 21, Penktadienis

Panevėžio robotų fiestoje – 10 iššūkių jauniesiems robotų kūrėjams

reklama rubai

Lapkričio 9 dieną Robotų fiesta sugrįžta į Panevėžį ir jaunuosius robotų kūrėjus kviečia varžytis dėl geriausiųjų vardo. Sumo kovos, linijos sekimas, ralio kroso lentynės – tai tik keli iššūkiai, kuriuos mėgins įveikti moksleivių sukonstruoti robotai. Dalyvių laukia net 10 skirtingų rungčių. Varžybos bus įtemptos – pademonstruoti savo įgūdžius ketina ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių valstybių komandos.

Pernai fiesta sulaukė daug dėmesio – į renginį suvažiavo beveik 300 robotų kūrėjų iš visos Lietuvos. Šiemet tradicija tęsiama, o į organizavimą aktyviai įsitraukė ir patys moksleiviai. „Fiestą organizuoja Panevėžio miesto savivaldybė ir „RoboLabas“, bet jiems daugeliu klausimų padeda robotikos klubo „JBG Robotics“ nariai ir mokytoja Renata Burbaitė. Mes ruošiame taisyklių rinkinius, planuojame rungtis, deriname technines varžybų detales. Vienas iš mūsų bus renginio vedėjas, dar viena klubo narė sutiko būti vyriausiąja teisėja. Prisidėti prie teisėjavimo pakvietėme Panevėžio krašto skautus, šiose varžybose nedalyvausiančius robotikos entuziastus“, – sako vienas organizatorių, J. Balčikonio gimnazistas Kipras Lukoševičius.

Panevėžio robotų fiestoje kviečiami dalyvauti visi – nuo jauniausių programuotojų iki jau patyrusių robotikos mėgėjų. Dalyvių laukiama iš Latvijos, Baltarusijos, Šiaulių ir kitų stipriomis robotikos komandomis garsėjančių Lietuvos miestų. Panevėžys jiems suteiks galimybę išbandyti jėgas ir pasiruošti didžiausioms Europos robotikos varžyboms „Robotex“. Nugalėtojai bus apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais.

Robotų fiesta vyks robotikos centre „RoboLabas“ (Kniaudiškių g. 40). Stebėti varžybas ir palaikyti komandas kviečiami miestiečiai ir miesto svečiai. Komandos dar registruojamos. Daugiau informacijos – socialinio tinklo „Facebook“ „RoboLabas“ paskyroje.

 

Monika Miniotaitė

Pramonės 4.0 rinkodaros projekto vadovė

- Reklama -

Naujausi straipsniai