2024, balandžio 16, Antradienis

Panevėžio mokyklose diegiama atsiskaitymo ne grynaisiais pinigais sistema

Panevėžio miesto savivaldybė stengiasi skatinti mokinių finansinį raštingumą, todėl dalyvauja projekte „Atviros ekosistemos atsiskaitymams negrynaisiais pinigais bendrojo ugdymo įstaigų valgyklose kūrimas“. Jau nuo šių metų rugsėjo 15-oje miesto bendrojo ugdymo įstaigų startuos atsiskaitymo ne grynaisiais pinigais sistema. Šiuo metu vyksta sistemos diegimo paruošiamieji darbai.

Elektroninis mokinio pažymėjimas bus inovatyvus, saugus, patikimas, su elektroniniu dienynu susietas moksleivio dokumentas. Papildyti pažymėjimą norima suma tėvai galės prisijungę prie „Tamo“ elektroninio dienyno sistemos arba per tam skirtą mokėjimo sistemą. Pagal poreikį bus galima stebėti, kiek jų vaikas išleidžia pietums mokykloje.

Elektroniniu pažymėjimu mokiniai galės atsiskaityti ne tik už maitinimą mokyklos, kurioje mokosi, valgykloje, bet ir už keliavimą miesto viešuoju transportu. Moksleiviai, norėdami keliauti miesto viešuoju transportu, elektroninį pažymėjimą papildyti galės visose viešojo transporto bilietų platinimo vietose, mobiliajame telefone atsisiuntę Panevėžio keleivinio transporto programėlę arba interneto svetainėje www.e.pktransportas.lt.

Elektroniniai mokinio pažymėjimai visiems mokiniams bus išduodami mokinio ugdymosi įstaigoje laikotarpiui nuo vienerių iki ketverių metų:

  • 1-oje, 5-oje klasėse – ketveriems mokslo metams,
  • 2-oje ar 6-oje klasėse – trejiems mokslo metams,
  • 3-oje, 7-oje, gimnazijų I-oje ir III-ioje klasėse – dvejiems mokslo metams,
  • 4-oje, 8-oje, gimnazijų II-oje ir IV-oje klasėse – vieneriems mokslo metams.

Elektroniniai mokinio pažymėjimai pirmą kartą visiems miesto mokyklų ugdytiniams bus išduodami nemokamai. Pametus, sugadinus arba Panevėžyje pakeitus mokyklą naują elektroninį mokinio pažymėjimą įsigyti reikės savo lėšomis.

Valgyklose ne tik grynaisiais ar banko kortele, bet ir elektroninio mokinio pažymėjimu už maitinimą atsiskaityti galės Panevėžio pradinės mokyklos, Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos, „Ąžuolo“, Rožyno, Alfonso Lipniūno, „Šaltinio“, „Vilties“, Beržų, „Saulėtekio“, „Vyturio“ progimnazijų ir Juozo Miltinio, 5-osios, Vytauto Žemkalnio, Juozo Balčikonio, „Minties“ gimnazijų mokiniai.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai