Mūsų kūnas yra mikrobiomos, kurioje gausu bakterijų, patogenų, grybelių ir virusų, namai. Paprastai jie nekenkia sveikatai. Tačiau, kartais, mikroorganizmai gali sukelti įvairias ligas. Taip pat yra galimybė užsikrėsti infekciją sukeliančiais patogenais ar parazitais nuo kitų žmonių, gyvūnų, vabzdžių ar užteršto maisto. Kadangi simptomai ir jų sunkumas dažnai skiriasi, infekcines ligas gali būti sunku diagnozuoti ir gydyti.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje dirbantys infektologai yra geri šios srities specialistai, turintys daugiametę patirtį, reikiamą kvalifikaciją, savo darbe taikantys naujausius infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo metodus bei naujausią šiuolaikišką inovatyvią medicinos įrangą.

Nuo šių metų rugsėjo pirmos dienos į Infekcinių ligų klinikos gydytojų kolektyvą įsilies jauna specialistė, infekcinių ligų gydytoja Monika Lukoševičienė.

„Gimiau ir užaugau Panevėžyje, todėl labai smagu, jog baigus mokslus, galiu grįžti į namus. Dar aštuntoje klasėje supratau, kad savo gyvenimą noriu sieti su medicina, o tam didžiulę įtaką turėjo šaunūs Panevėžio „Minties“ gimnazijos mokytojai. Baigusi šią mokyklą tęsti mokslus pasirinkau Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Studijų metu kelias vasaras atlikau praktiką Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikos Suaugusiųjų skyriuje, kuriame dirbdama iš arčiau susipažinau su infekcinėmis ligomis, jų gydymu, profilaktika bei kolektyvu. Kokias rinktis rezidentūros studijas ilgai galvoti nereikėjo, nes man pačiai, šeimai ir draugams buvo aišku, jog noriu tapti infekcinių ligų gydytoja. Siekti savo svajonės likau Kaune. Didžiausiu rezidentūros iššūkiu įvardinčiau COVID – 19 pandemiją, tačiau nėra tokių sunkumų, kurių negalima įveikti su stipria komanda ir gerais savo srities specialistais. Šią vasarą, baigusi rezidentūros studijas, kartu su šeima priėmėme sprendimą grįžti dirbti ir gyventi į Panevėžį. Tai padaryti paskatino ir teigiami vyresnių kolegų atsiliepimai apie darbą geroje, naujovių nebijančioje Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Laisvalaikį mėgstu leisti aktyviai – su šeima daug keliaujame, stengiamės pažinti Lietuvą ir kitas šalis. Tikiuosi, jog savo darbu ir žiniomis galėsiu padėti įvairiomis infekcinėmis ligomis sergantiems žmonėms“, – taip apie save ir savo pasirinkimą dirbti Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje pasakoja infekcinių ligų gydytoja Monika Lukoševičienė.

Sergant infekcinėmis ligomis būtina profesionali kvalifikuoto gydytojo infektologo pagalba. Mūsų ligoninėje dirbantys šios srities specialistai visada kruopščiai įvertina paciento būklę ir skiria tikslingą bei efektyvų gydymą. O Jums, gydytoja Monika, viso didžiulio ir šaunaus Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvo vardu, linkiu visokeriopos sėkmės Jūsų profesinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio Ligoninės info.
Print Friendly, PDF & Email