2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Panevėžio ligoninėje atidaryta dailininkės Dianos Zviedrienės tapybos darbų paroda

reklama rubai

Tęsiant iniciatyvą „Menas gydo“ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atidaryta dailininkės, filosofės,  Dianos Zviedrienės  tapybos darbų paroda.

Į parodos atidarymą susirinko gausus būrys ligoninės darbuotojų, pacientų ir dailininkės bičiulių.

Ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas padėkojo dailininkei D. Zviedrienei už surengtą parodą ir eksponuojamus  darbus, kurie tapyti iš natūros ir byloja paprastą tiesą –  nieko nėra geriau ir gražiau už gamtos pasaulį, augalų žydėjimą bei žalumą.

„Džiaugiamės, kad mūsų ligoninėje sukurtos naujos erdvės suteikia galimybę  fotografams, dailininkams  ir kt. menininkams eksponuoti savo meno darbų parodas. Džiugu, kad jau antri metai organizuojamos parodos tapo tradicija ir pritraukia tiek mūsų pacientus, tiek mūsų darbuotojus pasidžiaugti Panevėžio krašto menininkų pasiekimais ir darbais. Simboliška, kad pačiame vidurvasaryje atidarome naują tapybos darbų parodą, kuri čia, ligoninėje, mus džiugins žydinčiomis pievomis ir žiedais. Dėkojame dailininkei  už nuostabius darbus, kurie  puoš ne tik mūsų gydymo įstaigą, bet ir skaidrins nuotaiką pacientams ir darbuotojams. Tikime, kad ateityje su naujomis idėjomis sugrįšite pas mus su naujais darbais“, – sakė A. Skorupskas.

Parodos autorė D. Zviedrienė susirinkusiems papasakojo apie savo kūrybinį kelią, parodoje eksponuojamus darbus ir sąsajas su Panevėžio miestu.

„Su Panevėžiu turiu rimtų sąsajų, nes čia gyvenau trejus su puse metų, todėl miestas man nėra svetimas. Pati esu kilus iš Rokiškio rajone esančio Obelių miestelio ir beveik galiu save laikyti vietine. Dėkoju, kad mane priėmėte, todėl šiandien su kolegėmis atvykome tiesiai iš Pakruojo rajone vyksiančio plenero. Ši mano paroda yra antroji Panevėžio mieste, viena buvo eksponuojama „Senamiesčio galerijoje“. Ypatingas džiaugsmas,  kad šie mano darbai yra tokioje vietoje, kur žmonėms reikia širdies šilumos, palaikymo sunkią akimirką. Meno terapija gali būti ne tik veiksmas, kurį atlieka žmogus, bet ir žvilgsnis į žolynus, gamtą, žiedus, kurie mus nuo daugelio dalykų išgydo. Jeigu nors vienas mano paveikslas pagerins kieno nors emocinę būklę, nors truputėlį  padarys gyvenimą geresniu ir šviesesniu, tai aš būsiu labai laiminga autorė“, – kalbėjo susirinkusiems parodos autorė D. Zviedrienė.

Diana Zviedrienė gimė mažame Lietuvos miestelyje Obeliuose ir nuo vaikystės mėgo piešti bei lipdyti. Dailės mokyklą, kurioje mokslai truko ketverius metus, baigė aukščiausiais įvertinimais. Ji yra įgijusi tris bakalauro laipsnius (menų, filosofijos ir teisės), bei vieną magistro (filosofijos). Dėstė filosofiją universitetuose (Vilniaus universitete ir Šiaulių universitete) bei etiką gimnazijoje. Šiuo metu savo laiką skiria meninei kūrybai ir dirba dailės mokytoja Vilniuje.

Per metus rengia po kelias personalines parodas įvairiose Lietuvos vietovėse bei užsienyje, nuolat dalyvauja pleneruose, yra ilgametė plenerų organizatorė. Taip pat nuolat dalyvauja jungtinėse kelių autorių parodose, apie ją rašo vietos ir užsienio spauda. Jos paveikslai yra plačiai pasklidę po pasaulį: yra pasiekę JAV, Japoniją, Maroką, Tailandą, Vokietiją, Didžiąją Britaniją, Graikiją, Lenkiją, Latviją ir kitas šalis.

Kviečiame pacientus ir jų gimines bei meno mylėtojus aplankyti parodą, kuri eksponuojama Respublikinės Panevėžio ligoninės fojė.

- Reklama -

Naujausi straipsniai