2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Panevėžio jaunimas kviečiamas „pasimatuoti“ svajonių profesiją

reklama rubai

Panevėžio plėtros agentūra bei Regioninis karjeros centras „Karjeras“ pristato naują iniciatyvą „Pasimatuok profesiją“ bei kviečia prie jos jungtis Panevėžio įmones, taip prisidedant prie darbo rinkos poreikius atitinkančios talentų pasiūlos mieste užtikrinimo. Iniciatyvos metu bus įgyvendinama pasaulyje populiarėjanti „šešėliavimo“ (angl. shadowing) – patyriminio mokinių profesinio veiklinimo stebint įprastą tam tikros profesijos atstovo darbo pobūdį – programa.

Sieks mažinti talentų stoką

„Įžvelgiame poreikį ieškoti glaudesnių jungčių tarp miesto moksleivių ir darbdavių. Iniciatyva skatins verslo ir švietimo įstaigų bei jų atstovų įsitraukimą į miestui aktualios problemos sprendimą – talentų stokos mažinimą. Mūsų komandos dar praėjusiais metais pradėta „šešėliavimo“ programa gali tapti unikalia galimybe moksleiviams pažinti profesiją, o įmonėms – pristatyti save potencialiems ateities darbuotojams“, – pasakojo Panevėžio plėtros agentūros verslo aplinkos specialistė Kara Guokė.

Šios iniciatyvos metu, Panevėžio įmonėms siūloma atverti duris ir suteikti galimybę miesto moksleiviams apsilankyti įmonėje – užduoti rūpimus klausimus, geriau suprasti, kokios asmeninės savybės ir įgūdžiai reikalingi konkrečios profesijos atstovams ir iš arčiau susipažinti su savo svajonių specialybe. Taip jaunuoliai galės „pasimatuoti“ šią profesiją bei priimti informuotus sprendimus, renkantis studijų programą, ateities profesiją ir darbdavius.

Nuo konsultacijų iki savo svajonių karjeros atradimo

Panevėžio regioninis karjeros centras „Karjeras“ jaunimui siūlo profesinio orientavimo konsultacijas, galimybę „pasimatuoti profesiją“ bei įsitraukti į savanorišką veiklą.

„Karjeros centro išskirtinumas – visų karjeros valdymui reikalingų paslaugų teikimas po vienu stogu. Jaunuolius skatiname daugiau dėmesio skirti ateities profesijos pasirinkimui. Moksleiviai lankosi individualiose ir grupinėse konsultacijos, atlieka profesinio orientavimosi testus bei lankosi įmonėse. Viena iš mūsų centro teikiamų paslaugų yra „šešėliavimo“ praktikos organizavimas“, – pristatė Panevėžio regioninio karjeros centro koordinatorė Vilanda Gustaitė.

Viena diena profesijos pažinimui

Karjeros centro koordinatorės teigimu, iniciatyva „Pasimatuok profesiją“ suteiks galimybę jos dalyviams ne tik susipažinti su Panevėžio įmonių veikla, bet ir iš arti pažinti darbuotojo darbo aplinką ir specifiką, užduoti klausimus, diskutuoti bei išmėginti tam tikras veiklas.

„Praktinis patyrimas, bendravimas su darbuotojais – puiki galimybė rasti visus atsakymus į rūpimus klausimus bei pamatyti, kiek daug galimybių turime mūsų mieste. Išbandyti šešėliavimo programą jaunuoliai galės ištisus metus, tačiau labai kviečiame išnaudoti vasarą, nes tai puikus metas skirti bent vieną dieną svajonių profesijos pažinimui. Džiaugiamės, kad verslas prisideda prie iniciatyvos ir tikimės, kad įmonių, norinčių prisidėti prie šių veiklų, tik daugės. Mokinių profesiniam orientavimui, tai labai svarbu.  Taip pat smagu, kad su mumis bendradarbiauja ir pirmuosius žingsnius iniciatyvos įgyvendinime drauge žengia Panevėžio plėtros agentūra. Jų dėka pasiekiame daugiau verslo atstovų, galime dar labiau išgryninti, kaip tinkamai organizuoti „šešėliavimo“ praktiką“, – džiaugėsi V. Gustaitė.

Labiausiai trūks gamybos, inžinerijos, statybos darbuotojų

Ribota žmogiškųjų išteklių pasiūla yra viena opiausių Panevėžio miesto verslo aplinkos problemų. Užimtumo tarnybos duomenimis net 47 proc. iki 29 metų amžiaus jaunuolių, ieškančių darbo Panevėžio regione, yra įgiję kvalifikaciją. Taip pat Panevėžio plėtros agentūros atlikta ilgalaikė darbo rinkos poreikių prognozė 2021–2025 m. atskleidė didelę absolventų skaičiaus ir specialistų poreikio neatitiktį. Net ir šiuo metu, 2022 m. duomenimis, 2253 jaunuoliai iki 29 m., Panevėžio regione, neturi darbo.

Apklausus 150 regiono įmonių ir išanalizavus surinktus duomenis iš visų regiono aukštojo mokslo ir profesinio mokymo įstaigų, per ateinančius penkerius metus yra numatomas didelis aukštos kvalifikacijos specialistų poreikis. Ypač darbuotojų trūks gamybos, inžinerijos ir statybos sektoriuose. Penkios reikalingiausios profesijos: suvirintojo, metalo apdirbimo staklininko, transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojai, gamybos inžinieriai bei elektros ir elektronikos inžinieriai.

Kviečia jungtis ir įmones

Prie iniciatyvos kviečiama jungtis ne tik jaunuolius, bet ir įmones. Dalyvavimas šioje iniciatyvoje, įmonėms suteiks galimybę tiesiogiai bendrauti su miesto jaunimu, padės pritraukti potencialius darbuotojus į savo įmones, užtikrins platesnę informacijos sklaidą apie vykdomą veiklą.

Jei norite prisijungti prie iniciatyvos „Pasimatuok profesiją“ ar plačiau sužinoti apie „šešėliavimo“ galimybes Panevėžyje, susisiekite:

Panevėžio plėtros agentūros verslo aplinkos specialistė Kara Guokė: kara@panevezysnow.lt; +370 628 73000;

Panevėžio regioninio karjeros centro koordinatorė Vilanda Gustaitė: vilanda.gustaite@uzt.lt; +370 658 26031.

Iniciatyva „Pasimatuok profesiją“ yra Panevėžio savivaldybės finansuojamo verslo plėtros gerinimo projekto „Sujungti Panevėžį: bendradarbiavimo stiprinimas gerinant Panevėžio verslo aplinką“ dalis.

- Reklama -

Naujausi straipsniai