2024, gegužės 19, Sekmadienis

Panevėžio Garbės piliečio vardui gauti siūlomas filosofas Arvydas Šliogeris

Panevėžio miesto savivaldybės Garbės piliečio vardo suteikimo komisija vienbalsiai miesto tarybai spręsti teikia filosofo, vertėjo, eseisto Arvydo Šliogerio (1944–2019) kandidatūrą.

A. Šliogeris – vienas iškiliausių šiuolaikinių lietuvių mąstytojų, vokiečių egzistencializmo tyrinėtojas, filosofinių tekstų vertėjas, eseistas, daugelio filosofijos knygų ir vadovėlių autorius. A. Šliogerio darbai žinomi Europoje ir pasaulyje.

Gimęs ir užaugęs mokytojų šeimoje Panevėžyje A. Šliogeris savo eseistikoje, skaitydamas pranešimus konferencijose, paskaitose studentams ar duodamas interviu nuolat pabrėždavo Panevėžio, kaip savo gimtosios vietos, lemiamą reikšmę jo asmenybės, pažiūrų, mąstysenos formavimuisi.

Kaip teigia kandidatą A. Šliogerį pasiūliusi Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, jis buvo panevėžiečių ypač gerbiamas, vertinamas ir visada labai laukiamas. Bibliotekos organizuoti renginiai su filosofu, kuriuose jis susitikdavo su skaitytojais, pristatydavo savo veikalus, diskutuodavo, buvo vieni mėgstamiausių, vykdavo perpildytoje bibliotekos salėje. Kiekvienas toks susitikimas tapdavo didele švente filosofijos gurmanams.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje saugomi filosofo dovanoti rankraščiai, jo žmona Zita perdavė ir visą A. Šliogerio biblioteką.

Galutinį sprendimą dėl Panevėžio Garbės piliečio vardo suteikimo A. Šliogeriui priims miesto taryba. Jos posėdis numatytas rugpjūčio 31 d.

- Reklama -

Naujausi straipsniai