2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Panevėžio apylinkės teisme pirmasis posėdis byloje dėl kyšininkavimo

reklama rubai

Šiandien Panevėžio apylinkės teisme pradėta nagrinėti byla dėl kyšininkavimo ir papirkimo, kurioje viena iš kaltinamųjų yra buvusi Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Violeta  Grigienė. Kiti keturi kaltinamieji – kyšius davę asmenys.

Pirmajame posėdyje perskaitytas kaltinamasis aktas, kur buvusi Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Violeta Grigienė kaltinama tuo, kad būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, pernai liepos – rugpjūčio mėnesiais paėmė kyšius iš 8 asmenų. Nuo 100 iki 400 eurų kyšius, kaip neteisėtus atlygius, iš pacientų artimųjų ligoninės direktorė gavo už įvairias ligoniams reikalingas paslaugas. Keturi asmenys kaltinami papirkimu. Ikiteisminio tyrimo metu keturi asmenys, pripažinę davę kyšius V. Grigienei, nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą.

Pirmojo teismo posėdžio metu dar du asmenys prisipažino davę kyšius ir prašė teismo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Savo kaltę neigė du kaltinamieji.

Teismas atmetė kaltinamosios advokato prašymą dėl posėdžio nagrinėjimo neviešai, motyvuodamas tuo, kad yra viešas interesas ir visuomenės teisė žinoti apie valstybės tarnybos metu galimai padarytas nusikalstamas veikas – kyšininkavimą ir papirkimą, sveikatos duomenys nebus nagrinėjami.

Po pietų tęsiant posėdį buvo peržiūrėti ir išklausyti direktorės kabinete slaptų veiksmų atlikimo metu surinkti vaizdo ir garso įrašai.

Kituose spalį ir lapkritį numatytuose posėdžiuose bus apklausiami šiame posėdyje parodymų nedavę du kaltinamieji.

- Reklama -

Naujausi straipsniai