2024, balandžio 19, Penktadienis

Panevėžio apygardos teismas nagrinės “Aukštaitijos siauruko” bylą

Rugsėjo 23 d. (pirmadienį) Panevėžio apygardos teismas pradeda nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvusiam laikinajam „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ direktoriui Vismantui Užalinskui. inkriminuojamas didelės vertės svetimo turto pasisavinimas, apgaulingas apskaitos tvarkymas ir dokumentų suklastojimas.

Buvęs direktorius kaltinamas tuo, kad sudarydavo fiktyvias pirkimo–pardavimo sutartis, pagal kurias jo vadovaujama įstaiga neva pirko įvairias įstaigos veiklai reikalingas prekes (bėgius, pabėgius, aširačius, variklius, vagoną-cisterną ir kt.), nors iš tiesų jų nepirko, taip tyčia pasisavino „Aukštaitijos siaurajam geležinkeliui“ priklausantį didelės vertės turtą – 20 tūkst. eurų.

Kaltinimai Vismantui Užalinskui pateikti ir dėl to, kad 2016–2018 m. jis nepateikė įstaigos buhalterėms dalies apskaitos dokumentų, taip pat pateikė į apskaitą neturinčius juridinės galios bei žinomai suklastotus apskaitos dokumentus dėl neįvykusių ūkinių-finansinių operacijų, taip tyčia apgaulingai tvarkė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ buhalterinę apskaitą.

 

Jolita Gudelienė

Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėja

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai