anevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad Panevėžio apskrityje beveik 44 tūkst. žemės savininkų laiku sumokėjo 3,2 mln. eurų žemės mokesčio: 43 tūkst. gyventojų (2,7 mln. eurų) ir beveik 670 įmonių (0,4 mln. eurų).

Mokesčių administratorius dėkoja žemės savininkams, kurie laiku sumokėjo šį mokestį, o praleidusius žemės mokesčio terminą, kviečia nedelsti ir mokestį sumokėti kaip įmanoma greičiau. Finansinių sunkumų turintys mokesčių mokėtojai gali kreiptis į VMI dėl mokesčio išdėstymo dalimis sudarant mokestinės paskolos sutartį.

Panevėžio AVMI pažymi, kad išsamios žemės mokesčio deklaracijos išsiunčiamos per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), o elektroninėmis paslaugomis nesinaudojantiems – klasikiniu paštu. Deklaracijų sulaukiantys laišku, turėtų savarankiškai pasitikrinti, ar teisingai yra deklaravę savo gyvenamąją vietą ir nurodę konkretų adresą (gatvę ir namo numerį). Tik tikslus šių duomenų nurodymas gali užtikrinti, jog deklaracijos gyventojus pasieks sklandžiai ir laiku, kaip kad pasiekia e. paslaugomis besinaudojančius.

Kaip ir kasmet žemės mokestis apskaičiuojamas už nuosavybės teise turimą žemę (išskyrus miško žemę ar dalį) pagal Registrų centro nustatytas mokestines vertes bei savivaldybių nustatytus mokesčio tarifus. Žemę įsigiję iki birželio 30 d. žemės mokestį moką jau šiais metais, o įsigiję po liepos 1 d. – nuo kitų metų.

Kelių mygtukų paspaudimu žemės mokesčio sumą sužinoti ir sumokėti galima per Mano VMI, taip pat sumokėti galima per e. bankininkystę ar kitose mokėjimus priimančiose vietose. Mokant už kitą asmenį svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą ir įmokos kodą (3011).

 

Print Friendly, PDF & Email