2024, gegužės 21, Antradienis

Panevėžiečiai kviečiami susitelkti kilniam tikslui

Į Panevėžio miesto savivaldybę oficialiai kreipėsi miesto partnerio Vinycios ir Irpinės savivaldybės, kurios paprašė vasaros metu priimti vaikus, kurių tėvai yra žuvę ar kovoja už tėvynės laisvę. Savivaldybė drauge su mieste veikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, įmonėmis, įstaigomis, miesto gyventojais nuo pat karo Ukrainoje pradžios reaguoja į įvairius broliškoje šalyje vykstančius įvykius ir, esant poreikiui, teikia reikalingą paramą ar pagalbą. Susitelkti kilniam tikslui kviečiame ir šįkart.

Planuojama, kad stovykla ukrainiečių vaikams Panevėžyje vyks nuo rugpjūčio 7 iki 21 d., mieste apsistos 36 asmenys – 11–15 metų vaikai ir juos lydintys suaugusieji. Siekiant padėti vaikams užsimiršti ir emociškai pailsėti, planuojama per dieną organizuoti maksimalų jų užimtumą. Panevėžio gamtos mokykloje, Kraštotyros muziejuje, Pašilių stumbryne, Upytės amatų centre planuojama rengti edukacijas, taip pat organizuoti bendras užsiėmimų popietes Atvirame jaunimo centre ir Futbolo akademijoje „Panevėžys“, VšĮ Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centre. Viešnagės metu vaikams planuojama pasiūlyti ekskursijas į Klaipėdos jūrų muziejų ir delfinariumą, kelionę siauruku prie Rubikių ežero, naktinę ekskursiją Karpių dvare, plaukimą baidarėmis Nevėžio upe ir kt.

Neatlygintinu apgyvendinimu ir maitinimu pasirūpinti jau pasisiūlė dvi Panevėžio miesto įstaigos. Dėl vaikų užimtumo kviečiamos susiburti Panevėžio mieste veikiančios biudžetinės, viešosios, nevyriausybinės, privačios, komercinės, verslo įstaigos, prisidedant savo paslaugomis arba lėšomis. Taip pat kviečiame kiekvieną geros valios panevėžietį prisidėti įvairiausiomis paramos formomis – finansinėmis, kultūrinėms, edukacinėms. Norint kuo tiksliau susiplanuoti biudžetą, svarbu žinoti, kiek galėtų prisidėti visuomenė. Todėl būtume dėkingi, jei savo pasiūlymus pateiktumėte iki 2024 m. gegužės 14 d. el. paštu nijole.janeniene@panevezys.lt

Prisidėti prie stovyklos finansavimo galima pervedant pasirinktą sumą į specialią Panevėžio miesto savivaldybės sąskaitą Nr. LT347300010115818414, AB „Swedbank“, banko kodas 73000, mokėjimo paskirtyje nurodant „Parama Ukrainos vaikų stovyklai“.

Iškilus klausimų apie stovyklą, kreipkitės į projekto „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ koordinatorę Nijolę Janėnienę tel. + 370 665 89 858 arba el. paštu nijole.janeniene@panevezys.lt

- Reklama -

Naujausi straipsniai