Panevėžio miesto savivaldybė jungiasi prie akcijos „Žemės valanda“ ir jau šį šeštadienį, kovo 25 d., 20.30 val. šiaurinėje Laisvės a. dalyje laukia miesto gyventojų, kur specialiai šiai iniciatyvai bus pristatyta meninė programa bei šviesos instaliacija, floristinė kompozicija. Laisvės aikštėje vienai valandai bus išjungtos visos šviesos. Gyventojai taip pat kviečiami valandai išjungti nebūtiną apšvietimą ir elektros prietaisus namuose, taip leidžiant Žemei pailsėti. „Žemės valanda“ – tai globali iniciatyva, kviečianti visų šalių vyriausybes, verslo organizacijas, bendruomenes, gyventojus, kad ir kur jie būtų, išjungti šviesas vienai valandai ir taip parodyti savo susirūpinimą planetos aplinkosaugos problemomis, ypač didėjančia klimato kaita ir biologinės įvairovės nykimu.

Kovo 20 d. nuo 1971 m. visame pasaulyje švenčiama Žemės diena. Laikotarpis nuo kovo 20-osios iki balandžio 20-osios vadinamas Žemės mėnesiu, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į ekologines problemas – didėjančią Žemės taršą. Panevėžio miesto savivaldybė kviečia dalyvauti renginiuose ir susimąstyti, kaip kiekvienas galime prisidėti, kad gyventume sveikesnėje, švaresnėje, mažiau gamtą žalojančioje aplinkoje.

Žemės mėnesio metu iki balandžio 3 d. Gamtos mokyklos teritorijoje vyks inkilų paroda. Ją apžiūrėti galima pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 8 iki 17 val. ir penktadieniais nuo 8 iki 15.45 val. Balandžio 4 d. Gamtos mokykloje numatyta inkilų dalijimo visuomenei akcija, konkretus laikas bus patikslintas. Išsamų Žemės mėnesiui skirtų renginių sąrašą rasite ČIA. 

Print Friendly, PDF & Email