mokymai

Siekiant stiprinti gyventojų pasirengimą nenumatytoms situacijoms ir įvairioms galimoms grėsmėms, Panevėžio savivaldybėje miesto gyventojams ir vietos bendruomenių lyderiams surengti civilinės saugos mokymai.

Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistai mokymų dalyviams paaiškino, kaip pasiruošti ir elgtis skirtingų ekstremaliųjų situacijų atveju, kokie didžiausi pavojai, grėsmės tyko mūsų aplinkoje, kokios yra civilinės saugos veiklos sritys, gyventojų teisės ir pareigos atsitikus ekstremaliajam įvykiui.

Mokymuose aptarti perspėjimo sistemų, slėptuvių, kolektyvinių apsaugos statinių ir priedangų, gyventojų evakavimo klausimai, šeimos planas, kalbėta apie būtinybę turėti išvykimo krepšį. Dalyviai mokėsi, kaip reikėtų elgtis ekstremaliųjų situacijų metu ir savarankiškai išgyventi kritines 72 valandas. Sužinojo, kokiu būdu juos pasieks informacija apie įvykusią stichinę nelaimę, kaip elgtis išgirdus perspėjimo sirenas, kur yra artimiausi kolektyvinės priedangos statiniai, kaip susidėti išvykimo krepšį, pasiruošti šeimos planą ir pan.

Po mokymų vietos bendruomenių lyderiai ir kiti aktyvūs miesto gyventojai įgytomis žiniomis pasidalys su savo bendruomenių nariais, kitais jų aplinkoje esančiais žmonėmis ir taip didins gyventojų informuotumą, praktinį pasirengimą civilinės saugos temomis.

Šis mokymo seminarų ciklas yra Vidaus reikalų ministerijos informacinės kampanijos „Esame komanda. Turime planą“ dalis.

Daugiau informacijos rasite www.lt72.lt

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email