2024, gegužės 27, Pirmadienis

Panevėžio ligoninėje pradeda dirbti jauna vaikų gydytoja pulmonologė

Vaikų sveikatos priežiūrai visada skiriamas ypatingas dėmesys, o susiduriant su įvairiomis plaučių problemomis – tai dar aktualiau. Vaikus, sergančius kvėpavimo takų (trachėjos, bronchų) ir plaučių ligomis, įgimtomis ir kitų sistemų ligomis, pasireiškiančiomis kvėpavimo sutrikimais, aptaria sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo, kovos su nutukimu svarbą, vaikų kvėpavimo takų ligų rizikos veiksnius, vertina ar gydymas yra veiksmingas, rekomenduoja kaip galima išvengti ligos raidos ir apsisaugoti nuo dažnų ar pavojingų kvėpavimo sistemos susirgimų konsultuoja, tiria ir gydo gydytojai vaikų pulmonologai.

Ūmių kvėpavimo takų tinkamas gydymas priklauso nuo tikslios ir laiku nustatytos diagnozės. Lėtinių kvėpavimo takų ankstyva diagnostika itin svarbi siekiant kuo anksčiau skirti gydymą, pagerinti ligos prognozę ir gyvenimo kokybę.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje šiai medicinos sričiai visada buvo ir yra skiriamas ypatingas dėmesys. Vaikų gydytojai pulmonologai, siekdami tiksliai ir savalaikiai diagnozuoti susirgimus ir paskirti tinkamiausią gydymo būdą, aktyviai bendradarbiauja su kitų sričių specialistais, šiuolaikiškų prietaisų pagalba atlieka būtinus laboratorinius tyrimus, prašo užpildyti įvairius ligos istorijos klausimynus, tėvus ir vaikus moko taisyklingai naudotis astmos gydymui paskirtais vaistais ir priemonėmis, nuolat aiškinasi iškylančius kasdienius sunkumus ar nesklandumus, aktyviai dalyvauja kvėpavimo takų ligų prevencijos veikloje.

Džiugu, kad Respublikinę Panevėžio ligoninę savo tolimesniam darbui ir karjeros siekimui kasmet renkasi vis daugiau  jaunųjų gydytojų specialistų, baigusių aukštuosius medicinos mokslus. Tai rodo vis didėjantį mūsų gydymo įstaigos populiarumą, jos žinomumą ir gerą reputaciją šalies medikų bendruomenėje. Šiandien norime Jums pristatyti jauną specialistę, vaikų gydytoją pulmonologę Gintarę Liakaitę, kuri Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje pradės dirbti nuo rugsėjo 8 dienos.

„Esu kilusi iš Ariogalos, tačiau jau 11 metų gyvenu Kaune. Visada žinojau, kad padėti žmogui yra mano gyvenimo kelias, todėl pasirinkau medicinos studijas. Lietuvos sveikatos mokslų universitete baigiau medicinos bei vaikų ligų ir vaikų pulmonologijos studijas, Kauno ligoninėje atlikau internatūros praktiką. Pasirinkau dirbti vaikų pulmonologijos srityje, nes tai labai plati specialybė – nuo varginančio kosulio priežasčių išaiškinimo ir gydymo iki retų lėtinių plaučių ligų ilgalaikės priežiūros bei technologijų naudojimo diagnostikos ir gydymo procese. Vaikų plaučiai vystosi beveik iki pat paauglystės, todėl pagalba, kurią suteikiame vaikystėje, nulemia tolimesnę žmogaus ateitį. O mažųjų pacientų šypsenos yra geriausias atpildas kasdieniniame darbe. Būtent tai mane ir žavi. Kasmet savo žinias tobulinu tarptautiniuose kongresuose ir mokymuose, siekiu naujausių žinių ir technologijų pritaikymo medicinos praktikoje. Nors darbas ir mokslinė veikla užima labai daug laiko, laisvalaikiu mėgstu būti su šeima, keliauti, muzikuoti bei užsiimti kūrybiniu procesu virtuvėje. Tikiu, kad dirbdama Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, savo žiniomis ir nuoširdžiu darbu galėsiu padėti visiems vaikams, kuriuos vargina dažnos kvėpavimo takų infekcijos, kuriems įtariama astma, tuberkuliozė, kvėpavimo sutrikimai miegant ar kitos plaučių ligos“, – taip trumpai save pristatė jaunoji specialistė vaikų gydytoja pulmonologė Gintarė Liakaitė.

Miela gydytoja Gintare, nuoširdžiai sveikiname Jus, įsiliejus į Respublikinės Panevėžio ligoninės didelio ir šaunaus kolektyvo gretas, linkime Jums didelės sėkmės profesinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime!

Plaučiai yra vienas labiausiai dirbančių žmogaus organų. Jie atsakingi už viso organizmo „kvėpavimą“ – įkvepiamas deguonis per alveoles patenka į kraujotaką, o iš kraujo grįžta ir iškvepiant pašalinamas anglies dvideginis. Taisyklingas kvėpavimas sveikiems vaikams užtikrina gerą savijautą, žvalumą ir darbingumą. Deja, epidemiologiniai tyrimai rodo, kad sergamumas obstrukcinėmis kvėpavimo organų ligomis auga, daugėja vaikų, sergančių alerginėmis ligomis, astma. Į tokius ir visus kitus su kvėpavimo sistema susijusius  klausimus Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbantys gydytojai specialistai konsultacijos metu pateiks išsamius atsakymus ir paaiškinimus, atsižvelgdami į individualią kiekvieno vaiko situaciją (ligos progresavimą, eigą, šeimyninę ligų istoriją, alergijų riziką ir kt.) Gydytojo vaikų pulmonologo konsultacijai reikia Šeimos gydytojo siuntimo ir Jūsų registracijos Konsultacijų poliklinikoje. Čia visada lauks Jums reikalingas dėmesingas, rūpestingas ir kvalifikuotas gydytojas vaikų pulmonologas, kuris suteiks profesionalią pagalbą Jūsų mažyliui.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info

- Reklama -

Naujausi straipsniai