2024, kovo 4, Pirmadienis

Pagrindiniai gaisrų palydovai – šalčiai. Kaip pasiruošti?

Šaltuoju metų sezonu gaisrų skaičius žymiai išauga ir tai rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys. Kasmet ištisus metus statistiką stebintys draudikai pastebi, kad prasidėjus šalčiams gaisrų skaičius išauga dvigubai. Praėjusių metų rugsėjo mėnesį buvo užfiksuoti 54 atvejai, o tų pačių metų gruodžio mėnesį – jau 112 gaisrų. Sausio mėnuo numatomas dar šaltesnis, todėl tikėtina, kad gaisrų atvejų tik daugės. 

Praėjusiais metais iš viso bendrovės apdraustuose gyventojų būstuose užfiksuoti 1006 gaisrai, kurių nuostoliams atlyginti skirta 4 mln. eurų. Draudikė pastebi, kad dažniausiai, net 3,5 kartų daugiau, gaisrai kyla nuosavuose namuose ir to priežastis yra susijusi su netinkamai prižiūrėta ar neišvalyta įranga, kuri ir sukelia gaisrą.

„Dažniausia gaisrų namuose priežastis – netvarkingas šildymo katilas ar kaminas. Didėjant šalčiams, pradedame labiau šildyti nuosavus namus, nepasirūpinus įranga pasitaiko gedimų ir tai tampa gaisro priežastimi. Taip pat liepsnos įsiplieskia dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ar eksploatavimo taisyklių pažeidimų, pastatų elektros instaliacijos gedimų“, – teigia Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Gaisras nuosavame name: ne tik dažniau, bet ir brangiau

„Lietuvos draudimo“ statistikos duomenimis vidutinė gaisro žala yra 4100 eurų, o išmokos labai svyruoja atsižvelgiant į aplinkybes: nuo kelių šimtų eurų dėl aprūkusių patalpų iki šimtų tūkstančių, kai sudega visas žmonių turtas. Skaičiuojama, kad didžiausias šių metų nuostolis po gaisro nuosavame name buvo 8,4 karto didesnis nei gaisro bute nuostolis.

„Gaisras – brangiausia žala būstui, nes ugnis naikina viską – būsto apdaila ir jame esantys daiktai gaisrui įsiplieskus sugadinami negrįžtamai. Pernai turėjome du didelius gaisrus, kurių išmokos klientams siekė 140-150 tūkstančius eurų. Ugnis suniokojo dviejų aukštų namus, mansardas, garažus. Būna atvejų kai sudega ne tik namo savininkų, bet ir svečių daiktai, jų automobiliai. Gaisras nuosavose namuose ne tik kyla dažniau, bet ir kainuoja brangiau. Praėjusiais metais didžiausia išmoka dėl gaisro bute siekė 20 tūkstančių eurų, o name – net 150 tūkstančių eurų“, – skaičius vardino Artūras Juodeikis.

„Lietuvos draudimas“ skaičiuoja, kad gaisrai sudaro apie 5 proc. nuo visų būsto draudimo žalų skaičiaus, bet jų žalos yra vienos brangiausių ir sudaro 33 proc. visų draudimo išmokų būsto draudimą turintiems klientams.

Kaip apsaugoti turtą artėjant šalčiams? 

Draudikai primena, kad gaisrų nuosavuose namuose pavyktų išvengti tinkamai rūpinantis ne tik šildymo įranga ir ruošiantis šalčiams: išvalant kaminą, periodiškai atkreipiant dėmesį į elektros instaliacijos būklę.

„Raginame gyventojus imtis visų gaisro prevencijos priemonių: ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius išvalyti suodžius iš dūmtraukių ir krosnių, jų neperkaitinti, nedžiovinti arti jų skalbinių, nepalikti pravirų pakuros durelių, nelaikyti sukrautų malkų ar kitų degių medžiagų. Kaminus būtina valyti bent kartą per metus, tad jei to dar nepadarėte – pasirūpinkite tuo artėjant šalčiams“, – patarė Artūras Juodeikis.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad esamos oro sąlygos padaro ir kitos žalos. Dėl gausios sniego dangos įgriūna palėpių stogai, lūžta šiltnamių konstrukcijos, tad vertėtų sniegą periodiškai nukasti nelaukiant lietingo laiko – sulytas sniegas tampa dar sunkesnis ir grėsmė turtui padidėja.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 582 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų, Lietuvoje draudikė užima 30 proc. ne gyvybės draudimo rinkos. „Lietuvos draudimas“ yra ne kartą pripažintas Geriausiu darbdavio Baltijos šalyse. „Lietuvos draudimo“ paslaugas renkasi 40 proc. visų apsidraudusiųjų Lietuvoje, o kitiems bendrovę rekomenduoja 9 iš 10 klientų. „Lietuvos draudimas“ kasdien padeda 430 savo klientų.

- Reklama -

Naujausi straipsniai