2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Pabėgimo kambariai: kokią jų istorija?

Per pastaruosius kelerius metus pabėgimo kambariai itin išpopuliarėjo. Jų šiuo metu yra bene visuose Lietuvos miestuose. Tačiau ar kada susimąstėte kaip jie atsirado ir, kuri šalis yra šių kambarių gimtinė?

Pabėgimo kambariai: kokie jie?

Pabėgimo kambariai yra puikus žaidimas tiems, kurie visada nori iššūkių, galvosūkių bei puikaus laiko praleidimo su draugais, giminaičiais. Įdomu tai, kad pabėgimo kambariai būna įvairių temų ir labai skirtingi, todėl sau tinkamą pabėgimo lygį ir kambario temą ras kiekvienas.

Vieni kambariai paremti knygomis, kiti filmais, treti istorijos faktais arba net ateities spėjimais. Šiais visiškai įtraukiančiais žaidimais gali mėgautis net ir patys mažiausieji, nes Lietuvoje yra kambarių ir mažamečiams smalsuoliams.

Tam, kad komanda pabėgtų, žaidėjai privalo vadovautis užuominomis ir įminti mįsles. Jiems reikia nulaužti kodą, kuris padeda atidaryti paskutiniąsias kambario duris ir pabėgti iš jo.

Pirmasis pabėgimo kambarys

Pirmasis pabėgimo kambarys buvo atidarytas 2007 m. liepos mėnesį, Kioto mieste, Japonijoje. Jį įkūrė vietinė leidybos įmonė „Scrap“. Nors tai buvo pirmasis jų pabėgimo kambarys, šiuo metu įmonė visame pasaulyje yra atidariusi per 60 kambarių.

Pirmasis kambarys buvo žaidžiamas vaidmenų principu, kuomet kiekvienas žaidėjas turėjo vaidinti tam tikrą personažą bei tokiu būdu ieškoti lobio, o vėliau išėjimo.

Sekantys įmonės kambariai pasižymėjo kitomis temomis: teatro užkulisiais, vaiduoklių namais, žmogžudysčių detektyvais ir t. t.

Pabėgimo kambariai Lietuvoje

Pabėgimo kambariai jau spėjo pavergti lietuvių pramogautojų širdis ir turbūt dažnas suaugęs jau yra pabuvojęs bent viename išradingame tokio tipo kambaryje. Mūsų šalyje pabėgimo kambariai pradėjo kurtis nuo 2014 m., o 2017 m. buvo pasiektas pats jų populiarumo pikas, kuris tęsiasi iki šiol. Tiesa, koronaviruso metu, jų aktyvumas buvo kiek sumažėjęs, dėl savaime suprantamų priežasčių, tačiau pasibaigus ribojimams, pabėgimo kambariai vėl grįžta į populiarumo viršūnę.

Pabėgimo kambarys Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir visuose kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Jūsų aktyviam ir įdomiam laisvalaikiui!

- Reklama -

Naujausi straipsniai