Kalėdos yra ne tik jaukūs vakarai su šeima, bet ir tikras galvosūkis perkantiems dovanas: ko iš tikrųjų nori artimiausi žmonės? Antrus metus iš eilės atliekamas geidžiamiausių dovanų tyrimas parodė pokyčius, kurie įvyko per metus: kai kurie atsakymai gali nustebinti daugelį šiais metais technikos parduotuvėse nesilankiusių žmonių.

Jaunimas labiausiai svajoja apie naują telefoną

Nors lyginant su praėjusiais metais, poreikiai beveik nepasikeitė, tačiau vietoje žaidimų konsolės jaunimas dabar dažniau renkasi nešiojamą kompiuterį. Kokybiškos, stilingos ausinės ar išmanusis telefonas 15-25 m. amžiaus grupėje lieka labai geidžiama dovana, nors naujo telefono daugiau nei dukart dažniau geidžia šio amžiaus merginos. Jauni vaikinai labiau nei naujo telefono geidžia naujo nešiojamo kompiuterio arba žaidimų konsolės – abu šie daiktai pasidalino po beveik trečdalį respondentų balsų, o likusius balsus gavo išmanusis laikrodis ir ausinės. Jaunai merginai padovanoję išmanųjį laikrodį, televizorių, nešiojamą kompiuterį ar kavos aparatą taip pat neturėtumėte prašauti!

26-35 m. amžiaus grupės poreikiai nustebins

Nors telefonas kiek vyresnėje amžiaus grupėje vis dar yra norima dovana, šio amžiaus vyrų labiau norimos dovanos yra žaidimų kompiuteris (31%), dronas (27%) ar nešiojamas kompiuteris (23%). „Reikėtų atkreipti dėmesį į nešiojamų kompiuterių kategoriją – šio amžiaus vyrai dažnai jį naudos ir žaidimams, todėl reikia itin didelį dėmesį skirti perkamo įrenginio procesoriui, vaizdo plokštei ir operatyviajai atminčiai“, – pasakojo Raimonda Gudaitė, „Topo Centro“ marketingo vadovė.

Tarp tokio pat amžiaus moterų išmanusis telefonas surinko 27% balsų, o po 29% surinko kavos virimo aparatas ir nešiojamas kompiuteris, tik pastarąjį moterys dažniausiai neplanuoja naudoti žaidimams. Labai didelį susidomėjimą gauna ir išmanūs pagalbininkai: robotai-dulkių siurbliai, langų valymo robotai ir pan.

2017-aisiais šioje amžiaus grupėje telefonai buvo daug populiaresni, nors Simonas Skupas, „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje to dar nespėjo pastebėti: „Tikimės, kad šių metų paskutinį ketvirtį bus parduota 10 proc. daugiau telefonų, o tai be abejo yra susiję ir su artėjančiu šventiniu laikotarpiu. Šiuo metu sulaukiame nemažai klientų, kurie per didžiąsias metų šventes savo artimiausius nori palepinti šiais metais „Android Authority“ portalo geriausiu metų „Android“ išmaniuoju išrinktu „Galaxy Note9“ arba kitais išmaniųjų modeliais, pavyzdžiui, vidutinės klasės „Galaxy A“ serijos telefonais“

Tiesa, šventiniu laikotarpiu išauga ne tik išmaniųjų telefonų paklausa, bet ir padidėja su jais susiejamų įrenginių poreikis: „Išduosime paslaptį, kad nemažai lietuvių po egle šiais metais ras „Galaxy Watch“ išmaniuosius laikrodžius bei kitus su telefonu susiejamus prietaisus“, – pridūrė S. Skupas.

Vidutinio amžiaus lietuviai nori praktiškesnių dovanų

Įdomu, kad tiek 36-45 m. amžiaus vyrai, tiek moterys labiausiai nori roboto dulkių siurblio (atitinkamai 27 ir 28 procentai). Šio amžiaus vyrai taip pat geidžia naujos garso sistemos (26%) ar elektrinio paspirtuko (23%), o moterys – mobiliojo telefono (26%) ar išmaniojo laikrodžio (16%).

Susidariusią situaciją išsamiai paaiškino S. Skupas: „Matome, kad susidomėjimas dėvimaisiais prietaisais ir išmaniąja namų buitine technika auga kasdien. Planuojama, kad vien per 2022 metus pasaulyje bus parduota apie 140 milijonų išmaniųjų laikrodžių, o tyrimai rodo, kad net 73 proc. tūkstantmečio kartos atstovų mieliau namuose leidžia ne tik laisvalaikį, tačiau čia ir dirba. Nenuostabu, kad tokios tendencijos ateina ir į mūsų šalį – lietuviams išmanūs, kasdienybę palengvinantys prietaisai tampa vis svarbesni.

Pirkėjai greitai pajuto, kad tiek išmaniųjų dėvimųjų prietaisų, tiek buitinės technikos funkcijos palengvina kasdienes užduotis, taupo laiką ir suteikia komfortą. Mūsų kompanija skiria itin daug dėmesio produktams, paremtiems dirbtiniu intelektu ir veikiantiems susietoje daiktų interneto aplinkoje. Naujausi įrenginiai – televizoriai, ekranai, garso ir buitinė technika bei, žinoma, mobilieji įrenginiai – nuo šiol gali sąveikauti tarpusavyje, taip suteikdami daugiau galimybių vartotojams.“

46-65 m. lietuviai vėl atjaunėja?

Šioje amžiaus kategorijoje geidžiamiausia dovana vėl yra mobilusis telefonas (surinko daugiau kaip 20% balsų), tačiau ne mažiau svajojama ir apie planšetę, nešiojamą kompiuterį ar robotą dulkių siurblį. Tokio amžiaus vyriškiai dažnai nori ir drono (46-65 m. – 24%, o 56-65 m. – 13%), o moterys – išmanaus laikrodžio, garinės drabužių lyginimo sistemos ar kavos aparato. Įdomu, kad tarp visų moterų amžiaus grupių kavos virimo aparatas yra itin populiari dovana, tačiau vyrus šis daiktas domina tik jiems esant 46-65 metų amžiaus.

Senjorai rūpinasi sveikata ir nori paspirtukų!

Jeigu galvojate, kad senjorai (65 m. ir daugiau) nenori jokių išmanių dovanų, klystate. Mobiliojo telefono nori 25% vyrų ir 16% tokio amžiaus moterų. 65 m. ar vyresni vyrai nori ir planšetinių kompiuterių (17%) bei išmaniųjų laikrodžių (14%), tačiau jie nepamiršta ir apie savo sveikatą – 20% vyriškių tikisi po eglute rasti naują kraujospūdžio matuoklį!

Tarp moterų populiariausia dovana yra masažuoklis (18%), kavos virimo aparatas ir išmanus laikrodis gavo po 16% balsų, o robotas dulkių siurblys yra geidžiamas net 12% vyresnių moterų. Įdomu tai, kad ir anksčiau senjorai mielai rinkdavosi naujausias technologijas: išmaniuosius telefonus ar kompiuterius. Šių metų labiausiai nustebinusi naujovė yra tai, kad net 17% vyresnio amžiaus vyrų, kad visai norėtų elektrinio paspirtuko. „Patogiai, be didesnių trikdžių judėti mieste nori visi: ne vienas kamštyje sėdintis vairuotojas pavydžiai nužvelgia jį pralenkusį žmogų, smagiai riedantį elektriniu paspirtuku. O skaičiuojant, kad jo įkrova dažnai net nekainuoja, tai paspirtukas – labai racionalus pirkinys“, – dalinasi patirtimi R. Gudaitė.

Print Friendly, PDF & Email