2024, gegužės 21, Antradienis

P.Ubšys metamas iš partijos, kandidatu į merus pasirinktas R.Narkūnas

Skandaliukų baloje besipliuškenantis S.Skvernelio Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Panevėžio skyrius šiandien rinkosi į visuotinį susirinkimą ir sprendė kas gi taps šio skyriaus kandidatu į Panevėžio miesto merus kitais metais vyksiančiuose savivaldos rinkimuose. Miesto Tarybos narys Rimantas Narkūnas surinko 30, advokato padėjėjas Rolandas Rutė 29, o skyriaus pirmininkės pareigas einanti jau pagarsėti spėjusi kirpėja S.Dagė 17 skyriaus narių balsų. Tiesa, kandidatą dar tvirtins partijos vadovybė. S.Skvernelis susitikimo Panevėžyje metu paninfo.lt yra sakęs, kad kandidatu į merus gali būti ir ne Panevėžio skyriaus narys o partijos vadovybės deleguotas asmuo. Buvo paminėta partijos vicepirmininko L.Kukuraičio pavardė.

Sekantis klausimas ilgai užtrukusiame susirinkime – P.Urbšio šalinimas iš partijos. Spaudoje pasirodė informacija, kad apie pusė skyriaus narių pasirašė kreipiąsi į partijos vadovybę prašydama esą dėl destrukcijos skyriaus veikloje pašalinti iš partijos buvusį Seimo narį.

Partijos centrinė vadovybė priėmė saliamonišką sprendimą-pasiūlė balsuojant visuotiniame susirinkime klausimą išsispręsti patiems. 45 partiečiai balsavo už P.Urbšio pašalinimą iš partijos 35 prieš. Pagal partijos įstatus užtenka trečdalio susirinkime dalyvaujančių balsų.

Tuo skandalai nesibaigė. Protestuodami prieš neskaidrų sprendimą, mat sakoma, kad balsuojant dėl P.Urbšio rezultatą lėmė internetu pateikti 17 balsų, partiją paskelbė palieka gerokai virš 20 Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narių. Jų tarpe ir apie pusė valdybos narių.

Pasitraukę išplatino pareiškimą. Jame rašoma:

“Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ programos pirmojoje pastraipoje teigiama, kad SĄJUNGA yra – atvira politinė jėga, taikanti aukščiausius moralios politikos, skaidrumo, viešojo intereso viršenybės, tarimosi kultūros, profesionalumo ir demokratijos principus.

Tai kas dabar vyksta skyriuje su partijos vadovybės daugumos palaiminimu nieko bendro neturi su deklaruojamais vertybiniais principais.

Vietoj atvirumo – vengimas atsakyti į jautrius klausimus susijusius su reputacija ir skyriaus veiklos finansiniu skaidrumu.

Vietoj aukščiausios moralios politikos – „butelinių“ santykių už paslaugas partijai įtvirtinimas.

Vietoj viešojo intereso viršenybės – propaguojamas siaurų asmeninių interesų dominavimas.

Vietoj tarimosi kultūros – intrigos, skundai, žmonių kiršinimas, šmeižimas ir manipuliavimas.

Vietoje profesionalumo – lojalumas ir aklas paklusimas.

Vietoje demokratijos – susidorojimas su kitaip mąstančiais.

Nenorėdami tapatintis su tokia politine dviveidyste, mes, žemiau pasirašę Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Panevėžio skyriaus valdybos nariai, priimame sprendimą ne tik trauktis iš Panevėžio skyriaus valdybos, bet ir iš partijos.

Taip pat kviečiame visus pritariančius mūsų pozicijai nedalyvauti „demokratų sąjungos“ farse prisidengiant Lietuvos vardu.”.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai