2024, liepos 18, Ketvirtadienis

„Omniva LT“ įspėja visus klientus: padaugėjo sukčiavimo atvejų, prisidengiant įmonės vardu

reklama rubai

Didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje valdanti „Omniva LT“ perspėja šalies gyventojus dėl padažnėjusių bandymų sukčiauti prisidengiant bendrovės vardu. Internetiniai sukčiai siunčia netikras nuorodas ir bando išvilioti mokėjimo kortelių duomenis. Įmonė perspėja siuntimo paslaugomis besinaudojančius klientus ir prašo atidžiai įvertinti gaunamą informaciją.

„Omniva LT“ sulaukė pranešimų apie suaktyvėjusius finansinius sukčiavimus, todėl įmonė įspėja neatidaryti įtartinų nuorodų ir niekam neatskleisti mokėjimo kortelės duomenų. Neteisėta veikla atliekama siekiant išvilioti skelbimų portaluose prekes parduodančių asmenų banko duomenis. Sukčiai apsimeta parduodamų prekių pirkėjais ir prašo išsiųsti pirkinius per „Omniva LT“ kurjerį. Tuomet išsiunčia pardavėjui nuorodą į netikrą tinklalapį su forma, kurioje prašoma užpildyti kreditinės kortelės duomenis.

Nusikaltėliai kopijuoja įmonės tinklalapio vaizdą, tad gali pasirodyti, jog esate nukreipti į oficialią „Omniva LT“ svetainę.  Tačiau nors įmonei priklauso ne viena interneto svetainė: www.omniva.lt, savitarnos portalas www.mano.omniva.lt/ ir https://tarptautines.omniva.lt/, tačiau nė vienoje iš jų neprašoma pateikti mokėjimo kortelės duomenų. Bendrovė nerenka mokėjimų už žmonių parduodamas prekes, tad jei gavote panašią užklausą – susidūrėte su sukčiais.

Saugios prekybos internete atmintinė

„Omniva LT“ specialistai dalinasi atmintine, kuri padės nepakliūti į sukčių pinkles ir laiku atpažinti neteisėta veikla užsiimančius asmenis:

  1. Visuomet atkreipkite dėmesį į svetainės nuorodą. Joje privalo būti oficialus interneto svetainės pavadinimas. Tad jei nuorodoje yra tik dalis informacijos arba keista panašių žodžių kombinacija, pavyzdžiui, „www.omnivalt.lt“, o ne „www.omniva.lt“ – puslapis netikras.
  2. Jei prašoma pateikti mokėjimo kortelės duomenis – puslapis nepriklauso įmonei „Omniva LT“.
  3. Jei kyla abejonių dėl to ar susidūrėte su neteisėtai pinigus išvilioti siekiančiu asmeniu, kviečiame susipažinti su oficialiu siuntinio registravimo procesu šioje nuorodoje.
  4. Jeigu situacija vis dar nėra aiški ir kyla papildomų klausimų, visuomet kreipkitės į mūsų specialistus. Tą padaryti galite oficialioje „Omniva LT“ interneto svetainėje. Taip pat – „Facebook“ paskyroje, parašydami asmeninę žinutę.
  5. Jeigu teko pastebėti sukčių veiklą prisidengiant „Omniva LT“ vardu, labai raginame apie tai informuoti įmonės atstovus aukščiau įvardintais kanalais ir pranešti Lietuvos policijai telefonu 112.

    Apie visus sukčiavimo atvejus „Omniva LT“ nedelsiant informuoja ir Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą (NKSC).

- Reklama -

Naujausi straipsniai