2024, birželio 21, Penktadienis

Nuteistas socialiniame tinkle sukčiavęs vaikinas

reklama rubai

Vaikinas, socialiniuose tinkluose melagingai siūlęs atlikti pervežimo paslaugas, Panevėžio apylinkės teisme nubaustas arešto bausme.

Bylos duomenimis, devyniolikmetis Panevėžio rajono gyventojas R. M. socialinio tinklalapio „Facebook“ grupėje „Patikimi vezejai LT-UK-LT“, iš savo paskyros, kurioje prisistatė melagingai, žadėjo atlikti siuntos pervežimo paslaugas iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą. Apgaule iš klaipėdietės išviliojęs 170 Eur jokių pervežimo paslaugų neatliko. Vaikinas prisistatė ne savo pavarde, iš nukentėjusiosios pinigus pervesti prašė dar kitam asmeniui – nieko apie nusikalstamą veiką nesupratusiai pažįstamai merginai.

Panevėžio apylinkės teismas išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, už sukčiavimą vaikiną pripažino kaltu ir paskyrė jam arešto bausmę 30 parų.

„Kadangi nuteistasis pripažino savo kaltę ir tyrimas vykdytas sutrumpinta tvarka, jam skirta bausmė sumažinama trečdaliu, tad galutinė bausmė  – 20 parų areštas. Atsižvelgus į tai, kad vaikinas prieš tai buvo ne kartą teistas, visos neatliktos bausmės subendrintos ir R. M. skirta galutinė bausmė – laisvės atėmimas 2 metams 8 mėnesiams 15 parų“, – sakė bylą nagrinėjusi Panevėžio rūmų teisėja Rita Dirkė.

Iš R. M. priteista atlyginti 170 Eur turtinės žalos civilinį ieškinį nukentėjusiajai.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

 

Irma Gritėnienė

Panevėžio apylinkės teismo pirmininko padėjėja

- Reklama -

Naujausi straipsniai