Grasino susidoroti su buvusia drauge ir jos artimaisiais, privertė moterį keisti parodymus, o vėliau smurtaudamas neteisėtai atėmė jai laisvę ir itin žiauriai sumušė – 39 metų panevėžietis D. N. už šias bei dar penkias nusikalstamas veikas išgirdo teismo nuosprendį. Vyrui skirta reali laisvės atėmimo bausmė.

Panevėžyje gyvenantis D. N. Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu ir dėl nežymaus bei nesunkaus sveikatos sutrikdymų, fizinio skausmo sukėlimo, neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu (teleskopine lazda), neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Visas šias nusikalstamas veikas D. N., anksčiau teistas Lietuvoje ir užsienyje, padarė 2022 metų birželio-liepos mėnesiais. Iš pradžių jis smurtavo prieš savo draugę, vėliau vyras ėmė grasinti susidoroti su ja bei jos šeimos nariais, o kai moteris dėl to kreipėsi į teisėsaugą, grasinimais privertė ją duoti melagingus parodymus ir atsiimti pareiškimą.

Liepos viduryje Panevėžio priemiestyje kaltinamasis daugiabučio kieme užpuolė ir sumušė vyrą, paprašiusį netriukšmauti ir išgąsdino jo nepilnametę dukrą.

Tą pačią dieną D. N. surengė egzekuciją nuo jo jau nukentėjusiai moteriai. Grasinimais privertęs bute palikti užrakintą mažametį vaiką, jis įsisodino buvusią draugę į automobilį, prievarta nuvežė į miesto pakraštyje esantį garažų masyvą ir beveik porą valandų prieš ją smurtavo. Vėliau teismo medicinos ekspertai nustatė, kad moteriai buvo suduota apie 30 smūgių.

Policijos pareigūnai D. N. automobilyje rado neteisėtai laikomą šaltąjį ginklą – teleskopinę lazdą, o kišenėse bei namuose – psichotropinių medžiagų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Sandra Povilonienė.

Kadangi kaltinamasis pripažino savo kaltę dėl visų jam inkriminuotų nusikalstamų veikų, baudžiamoji byla buvo išnagrinėta atliekant sutrumpintą įrodymų tyrimą.

Panevėžio apylinkės teismo sausio 12 dienos nuosprendžiu D. N. buvo pripažintas kaltu dėl visų šių nusikalstamų veikų. Subendrinus bausmes ir sumažinus galutinę bausmę vienu trečdaliu, kaltinamajam skirtas laisvės atėmimas 2 metams 6 mėnesiams. Teismas jam taip pat priteisė atlyginti nukentėjusiajai padarytą turtinę ir neturtinę žalą, išlaidas už advokato darbą.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė

Print Friendly, PDF & Email