2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

NATO štabo atstovai lankosi Panevėžio mieste

Šiandien Panevėžyje lankėsi  Lietuvoje veikiančių NATO pajėgų delegacija vadovaujama vieneto vado pulkininko Jakobo Søgårdo Larseno. NATO Pajėgų Integravimo Vieneto (NPIV) Lietuvoje atstovai iš įvairių NATO valstybių, tęsia pažinčių su visuomenės ir verslo atstovais programą. NPIV delegaciją sudaro karininkai iš Lietuvos, JAV, Kanados, Vokietijos, Junginės karalystės, Danijos ir Portugalijos.

Ryte delegacijos nariai apsilankė Panevėžio miesto savivaldybėje, kur susitiko su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku, bei dalyvavo susitikime su tarybos nariais, savivaldybės administracijos darbuotojais, miesto įstaigų vadovais, žiniasklaidos atstovais.

„Smagu, kad atvykote pas mus, kad prisistatysite miesto gyventojams, jaunimui bei verslo atstovams, papasakosite apie savo veiklą ir jos specifiką. Tikiuosi ir tai, ką sužinosite apie Panevėžį, Jums bus nauja ir įdomu. NATO štabo įsteigimas Lietuvoje yra puikus aljanso solidarumo su mūsų šalimi pavyzdys, tai yra dar vienas realus žingsnis siekiant saugumo užtikrinimo. Džiaugiuosi NATO atstovų iniciatyvumu ir noru bendradarbiauti ir bendrauti su visuomene, džiaugiuosi parodytu dėmesiu mūsų miestui. Linkiu visiems įdomaus susitikimo, o NATO delegacijai – geriausių įspūdžių Panevėžyje“, – sakė meras R. Račkauskas.

Susitikimo su miesto bendruomene metu buvo pristatytas pranešimas apie NATO pajėgų tikslus ir uždavinius reaguojant į besikeičiančią saugumo situaciją Europoje, NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje įkūrimo prielaidas, vykdomas funkcijas ir užduotis, atsakyta į susirinkusiųjų klausimus.

NPIV Lietuvoje delegacija taip pat aplankys ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmus, bei Panevėžio Juozo Balčikonio gimnaziją ir meninio stiklo studiją. Lankydamiesi Panevėžio mieste NPIV Lietuvoje atstovai siekia geriau susipažinti su Lietuvos savivaldos sistema, taip pat ir su šio regiono, jungiančio Baltijos šalis su Vakarų Europa, ypatumais bei svarba.

NPIV Lietuvoje vadas pulkininkas Jakobas Larsenas mano, jog kariškiai turi labai glaudžiai dirbti su visuomene, verslo profesionalais bei įvairiomis organizacijomis. NPIV Lietuvoje vadas yra įsitikinęs, jog be visuomenės paramos, supratimo ir atsidavimo, nei vienos valstybės kariuomenė nėra pakankamai stipri ir pajėgi įgyvendinti savo misiją. Dėl to pulkininkas Jakobas Larsenas džiaugiasi turėdamas galimybę susipažinti su Juozo Balčikonio gimnazijos bei Panevėžio savivaldybės ir įmonių atstovais ir taip tęsti pažinčių su visuomenės ir verslo atstovais programą.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai