2024, gegužės 21, Antradienis

Moksleiviai jau gali pretenduoti į 50 tūkst. eurų vertės „Lietuvos Maximalistų“ stipendijų fondą

Nuo šios savaitės gerai besimokantys 1 – 12 klasių moksleiviai jau gali pretenduoti į nacionalinės moksleivių skatinimo programos „Lietuvos Maximalistai“ stipendijas ateinantiems mokslo metams. 2017 – 2018 m. mokslų metų stipendijų fondas siekia 50 tūkst. eurų ir jis bus paskirstytas 150 ir 75 Eur vertės stipendijomis daugiau nei 40 moksleivių. Iš viso per 15 metų prekybos tinklas „Maxima“ šio fondo stipendijoms jau skyrė daugiau nei 250 tūkst. Eur, o stipendininkais yra buvę tokie žinomi Lietuvą garsinantys menininkai bei sportininkai kaip Martynas Levickis, Evelina Sašenko ar Mindaugas Titenis.

Į „Lietuvos Maximalistų“ stipendijas gali pretenduoti visi gerai besimokantys 1-12 klasių moksleiviai iš šalies bendrojo ugdymo mokyklų. Būsimieji stipendininkai bus vertinami už pasiekimus aštuoniose srityse: mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo, o 5-12 klasių moksleiviai papildomai bus vertinami ir už pažangumą. Komisija, atrinkdama būsimuosius stipendininkus, vertins ne tik jų pateiktus mokymosi rezultatus – pažymius, įvairiuose konkursuose ar olimpiadose gautus diplomus, bet atsižvelgs ir į moksleivių motyvacinius laiškus, kuriais moksleivių prašoma pagrįsti savo kandidatūrą.

„Džiaugiamės jau penkiolika metų remdami gabius, talentingus ir motyvuotus moksleivius. Talentingo jaunimo rėmimas yra svarbi „Maximos“ socialinės atsakomybės ir įsipareigojimo visuomenei dalis. Ankstesnių metų stipendininkų, tokių kaip Martynas Levickis, Giedrius Titenis, Evelina Sašenko ir kitų, sėkmė patvirtina įsitikinimą, kad tai prasminga investicija į šalies ateities kūrėjus. Lietuvos ugdymo įstaigose gausu stropių, ambicingų ir talentingų mokinių, kuriems šis paskatinimas atveria galimybes į dar didesnius pasiekimus“, – sako Kristina Meidė, „Maxima LT“ generalinė direktorė.

2016–2017 mokslo metais bendrovės „Maxima LT“ įsteigtos stipendijos skirtos 61 pažangiam 3-12 klasių mokiniui. Bendra jiems skirtų dar besitęsiančių mokslo metų stipendijų suma siekia daugiau kaip 46 tūkst. eurų.

Moksleiviai, norintys dalyvauti nacionalinėje moksleivių skatinimo programoje „Lietuvos Maximalistai“, projekto anketą gali užpildyti iki š. m. birželio 25 d., bendrovės „Maxima“ interneto svetainėje. Gautas paraiškas vertins komisija, kurios nariai: LR Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, „Maximalistų alumnis“ Martynas Levickis, M. K. Čiurlionio menų gimnazijos direktorius, Lietuvos mokslininkų sąjunga, Lietuvos moksleivių sąjunga ir prekybos tinklo „Maxima“ atstovai. Programos nugalėtojai kiekvienoje iš 8 sričių gaus skatinamąsias, 75 eurų vertės, arba pagrindines, 150 eurų vertės, stipendijas visus ateinančius mokslo metus – nuo rugsėjo iki gegužės imtinai.

Šiemet – jau 15 metų, kai  „Maxima LT“ stipendijomis skatina talentingus ir pažangius šalies moksleivius. Nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“, kurios globėja – Švietimo ir mokslo ministerija, išaugo iš dviejų anksčiau įmonės vykdytų švietimo paramos programų. Jos tikslas – stipendijomis paskatinti gabiausius vaikus, kad jie galėtų siekti užsibrėžtų tikslų, puoselėti savo talentus.

- Reklama -

Naujausi straipsniai