2024, liepos 14, Sekmadienis

Mokesčių dydžiai už verslo liudijimus išlieka nepakitę

reklama rubai

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino 2024 m. mokesčius už verslo liudijimus. Panevėžyje gyvenantiems ir ūkine – ekonomine veikla užsiimantiems fiziniams asmenims mokesčių dydžiai už verslo liudijimus išlieka nepakitę nuo 2019-ųjų.

2024 metais 12 Eur metinis mokestis (1 Eur/mėn.), nustatytas 47 nepopuliariausioms veiklos rūšims iš 86, tokioms kaip batų valymas, tekstilės pluoštų paruošimas ir verpimas, žvejybos reikmenų gamyba, lagaminų, rankinių taisymas ir kt., tokias veiklas vykdo vos keletas gyventojų. Kitoms mažai populiarioms veikloms – meno kūrinių restauravimas, kailių išdirbimas, avalynės gamyba, mezginių gamyba ir kt. – iš viso 15 veiklos rūšių – nuspręsta palikti galioti 150 Eur metinį mokestį. Vidutiniškai populiarioms veiklos rūšims (16 veiklos rūšių) palikta galioti 250 Eur metinius mokesčio dydžius. 8 pačioms populiariausioms, daugiausiai pajamų nešančioms veiklos rūšims – prekyba susijusi su statybomis, baldų gamyba, patalpų nuoma, veislinių naminių gyvūnėlių auginimas ir kt. – paliktas galioti 500 Eur metinis mokestis.

Pažymėtina, kad gamybos ir paslaugų verslo liudijimai išduodami ir pratęsiami pageidaujamam kalendorinių metų laikotarpiui, bet ne trumpiau kaip 5 dienoms. Prekybos verslo liudijimai išduodami ir pratęsiami bet kuriam pageidaujamam kalendorinių metų laikotarpiui. Atitinkamai, mokestis už verslo liudijimą skaičiuojamas proporcingai pasirinktam laikotarpiui ar dienų skaičiui.

Įsigydami verslo liudijimus, dauguma gyventojų gali pasinaudoti Savivaldybės numatytomis nuo 20–75 proc. lengvatomis (dirbantieji, neįgalieji, sulaukusieji senatvės pensijos, registruoti užimtumo tarnyboje bedarbiai, vieni auginantys vaikus iki 18 m., auginantieji tris ir daugiau vaikų iki 18 m. ir kt.). Apie 60 procentų verslo liudijimų, išperkama pasinaudojant Panevėžio miesto savivaldybės tarybos suteiktomis minėtomis lengvatomis.

2022 m. verslo liudijimai išduoti 2762 žmonėms. Už verslo liudijimus sumokėta per 227 tūkst. Eur. 1906 gyventojai pasinaudojo lengvatomis. Per 2023 m. devynis mėnesius verslo liudijimai išduoti 2414 gyventojų, už juos sumokėta per 191 tūkst. Eur. Iš jų 1632 gyventojai pasinaudojo lengvatomis.

 

Ofiso nuoma

- Reklama -

Naujausi straipsniai