2024, liepos 17, Trečiadienis

Ministras G. Landsbergis: Svarbiausia žinia Lietuvai ir regionui − Vokietija yra pasiruošusi reikšmingai prisidėti prie NATO brigados kūrimo Lietuvoje

reklama rubai

Balandžio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vokietijos užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock, kuri lankosi Lietuvoje su oficialiu vizitu. Ministrai susitikimo metu aptarė dvišalį Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą, Rusijos karą Ukrainoje, saugumo situaciją regione, visokeriopą pagalbą Ukrainai, NATO Rytinio flango gynybinių pajėgumų stiprinimo būtinybę, santykius su Kinija.

Ministras pabrėžė, kad vertina Vokietiją kaip patikimą strateginę partnerę ir padėkojo už jos solidarumą ir svarų indėlį, stiprinant Lietuvos ir NATO rytinės sienos saugumą bei prisiimtą lyderystę, vadovaujant NATO priešakinių pajėgų batalionui Lietuvoje.

Pasak G. Landsbergio, savalaikis Vokietijos sprendimas dislokuoti papildomas karines pajėgas Lietuvoje yra aiški vienybės ir solidarumo žinia visos NATO vardu. „Šiandien išgirdau svarbiausią žinią Lietuvai ir visam regionui – Vokietija yra pasiruošusi reikšmingai prisidėti prie NATO brigados kūrimo Lietuvoje“, – komentavo ministras.

Pasak ministro G. Landsbergio, reikalingi konkretūs NATO sprendimai dėl Rytinio flango priešakinės gynybos stiprinimo, o aljansas turi būti pasirengęs ginti Baltijos šalis nuo pat pirmųjų minučių ginkluoto konflikto atveju. Ministrai aptarė, kaip Rusijos veiksmai iš esmės pakeitė saugumo aplinką, ir kad tai turi atsispindėti NATO sprendimuose artėjančiame viršūnių susitikime Madride.

G.Landsbergis taip pat padėkojo Vokietijai už solidarumą, taikant sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, bei ketinimą iki metų pabaigos atsisakyti rusiškos naftos importo, pabrėždamas, kad reikia kuo skubiau rasti konsensusą Europos Sąjungoje dėl naujo visapusiško sankcijų paketo Rusijai. „Suprantu, kad tai yra sunkus sprendimas šalims, didele dalimi priklausančioms nuo rusiškų energijos išteklių, tačiau jis yra būtinas”, − pažymėjo G. Landsbergis.

Ministrai sutarė tęsti visokeriopą paramą Ukrainai, kuri kaunasi už visos Europos vertybes ir saugumą. „Rusijai aktyvinant karinius veiksmus Ukrainos rytuose, Ukrainai reikalinga visa įmanoma ginkluotė, kuri padėtų atremti naujas atakas. Jei mūsų partneriams kyla iššūkių apmokyti Ukrainos karius, kaip naudotis šiuolaikine technika, Lietuva gali pasiūlyti mūsų instruktorių kompetenciją, įrangą, poligonus ir kitą reikalingą pagalbą. Mes jau dabar apmokome ukrainiečius naudotis įranga ir esame pasirengę apmokymo programą plėsti“, − sakė ministras G. Landsbergis.

G.Landsbergis taip pat pabrėžė, kad Lietuva yra pasiruošusi paremti visus Vokietijos žingsnius, kuriais būtų apsaugota taisyklėmis grįsta pasaulio saugumo tvarka, apginta Ukraina ir nubausta agresorė.

Vizito Lietuvoje metu ministrė A. Baerbock taip pat susitiks su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje tarnaujančiais Vokietijos kariais.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai