piemuo

519-ojo Panevėžio miesto gimtadienio šventės metu VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” teritorijoje atidengta nauja išskirtinė skulptūra “Siauruko piemuo”.

„Norėdami pritraukti dar daugiau lankytojų į mūsų erdves Panevėžyje bei skatindami tvarios aplinkos kūrimą, nusprendėme Siauruko teritorijoje įkurti kinetinių skulptūrų parką „Siauruko istorijos”. Džiaugiamės, kad į pirmąjį mūsų kvietimą atsiliepė nemažai menininkų. Iš visų pasiūlymų išsirinkome Margaritos Ado projektą „Siauruko piemuo”, kurį kartu ir įgyvendinome. Smagu matyti, kaip metalo atliekos ar nereikalingos traukinių detalės talentingos kūrėjos rankose pavirto meno kūriniu. Tikimės, kad šis projektas bus tęstinis ir kasmet mūsų teritorijoje atsiras  vis nauja skulptūra ir vis daugiau menininkų galės pristatyti savo kūrybą”, – skulptūros atidarymo metu sakė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” direktorius dr. Darius Liutikas.

Pasak metalo asambliažus kuriančios skulptūros autorės Margarita Ado skulptūra “Siauruko piemuo” – lyg draugas, išlydintis ir pasitinkantis kiekvieną traukinį, kaip kelrodį švyturį iškėlęs savo širdį, kuri niekada nenustoja plakti.

„Norėjau, kad skulptūra būtų nuotaikinga, kad trauktų Siauruko lankytojus stabtelti ir įdėmiau apžiūrėti detales, iš kurių ji buvo sukurta”, – sakė Margarita Ado.

Tikimasi, kad kasmet besiplečianti meninė erdvė bus įjungta į bendrą turistinį maršrutą po Panevėžio siaurojo geležinkelio kompleksą. Lankytojai galės jį aplankyti savarankiškai, taip pat nuolat yra organizuojamos ekskursijos ir edukacijos.

Skulptūros sukūrimui paramą suteikė Panevėžio miesto savivaldybė.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” informacija

Print Friendly, PDF & Email