2024, balandžio 19, Penktadienis

M. Levickio areninis turas „Cinema“ įsibėgėja: scenoje vokalinis duetas su Lizzie Ball, atgiję kino personažai ir kinematografiniai sprendimai

Savaitgalį akordeonistas Martynas Levickis su paties įkurtu styginių ansambliu „Mikroorkéstra“ ir ypatinga kviestine viešnia iš Didžiosios Britanijos – Lizzie Ball – pradėjo galingą koncertinį turą „Cinema“. Arenas užpildę akordeonisto gerbėjai nustebinti ir sužavėti– koncertai nukėlė į niekada nemiegantį Holivudą, kur romantiką lydi drama, o tragediją –veiksmas. „Cinema“ koncertai – tai įtempto siužeto trileris, apgobtas netikėtumų ir gero vakarėlio skraiste.

Šis turas M. Levickiui ir jo klausytojams ypatingas dėl keleto priežasčių. Pirma, atlikėją grojant kino muziką iki šiol girdėjome retai, jo repertuare buvo vos keletas tokių kūrinių, pavyzdžiui, skambantys „Amelija iš Monmartro“ ar „Taip gimė žvaigždė“ garso takeliuose. Antra, M. Levickis pademonstravo savo vokalinius sugebėjimus ir, trečia, akordeoną trumpam iškeitė į kitą instrumentą.

Šventinį pasirodymą pradėjęs klasikiniu kūriniu, kuris buvo aliuzija į nebylųjį kiną ir jo simboliu tapusį Čarlį Čapliną, M. Levickis vėliau vieną po kito pažėrė ryškiausių kino filmų muzikos perlų. Tiesa, gražiausia kino filmų muzika šįkart skambėjo visiškai naujai – buvo pritaikyta akordeonui.

M. Levickio turo „Cinema“ koncertas Kauno „Žalgirio“ arenoje:

Stebinti mėgstantis atlikėjas ypač audringas publikos ovacijas sukėlė akordeoną iškeitęs į mikrofoną. Kartu su gera drauge ir kviestine turo viešnia – tarptautinį pripažinimą pelniusia britų smuikininke ir vokaliste Lizzie Ball jis atliko Lady Gaga ir Bradley Cooperio hitą „Shallow“ (iš kino filmo „Taip gimė žvaigždė“), o koncerto pabaigoje publiką pradžiugino dar ir kultiniu kūriniu „You Raise Me Up“. Žiūrovai įsitikino: Martynas ne tik talentingas muzikantas, bet ir puikus vokalistas.

Be to, publikos meilę ir kritikų pripažinimą pelnęs atlikėjas turo „Cinema“ metu groja ne vien akordeonu. Dar prieš prasidedant turui intrigavęs, kad gros kitu instrumentu, pažadą tęsėjo ir pirštų miklumą demonstravo prisėdęs prie fortepijono.

Vieną po kito muzikos garsais žiūrovų atmintin prikeldamas tokius filmus kaip „Kalifornijos svajos“, „Šindlerio sąrašas“, „Liūtas Karalius“, „Misija neįmanoma“, „Rožinė pantera“, „Sostų karai“, „Karibų piratai“, „Mulen Ružas“, „Gladiatorius“, „Taip gimė žvaigždė“ ir kitus, M. Levickis koncerto programoje rado vietos ir savo taip mylimai klasikai. Įsibėgėjus koncertui, žiūrovai netruko atpažinti Bethoveno 7-osios simfonijos, kuri skambėjo net keturiais Oskarais apdovanotoje juostoje „Karaliaus kalba“, o vėliau ir A. L. Veberio šedevro „Operos fantomas“ ištraukos.

Emocijas sustiprino muziką lydinčios šimtus valandų kurtos asociatyvios vizualizacijos, rodytos 80 kv. metrų ploto naujausiuose ir ryškiausiuose ekranuose Lietuvoje, išskirtinis apšvietimas bei ryškiausius kino filmų herojus įkūniję ir žiūrovus tarsi kino filme pasijusti privertę aktoriai.

Turą „Cinema“ M. Levickis pradėjo gimtuosiuose Šiauliuose, o vakar gražiausios muzikos garsais užliejo Kauną. Jau šį savaitgalį „Cinema“ turo koncertai persikels į Klaipėdą (šeštadienį) ir Panevėžį (sekmadienį). Finalinis turo akordas nuskambės kitų metų sausio 5 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje.

Foto : E.Kinaitis ir Monika Sed

 

 

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai