2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

LRT tęsia Naujųjų metų tradiciją: išvakarėse transliuos žiūrovų pamėgtą Giuseppe Verdi operą „Traviata“

Tradicija Lietuvoje palydėti senuosius metus su „Traviata“ siekia 1920 metus, kai gruodžio 31 d. įvyko G. Verdi operos premjera. Būtent „Traviata” pradėjo rašyti profesionalaus operos teatro istoriją Lietuvoje.

„Traviata“ – mylimiausia Lietuvos publikos opera, žyminti nacionalinio operos teatro veiklos pradžią 1920 metų gruodžio 31-ąją. Nuo to laiko naujametė „Traviata“ tapo svarbiausia ir ilgiausia teatro tradicija, išsaugota ir vokiečių okupacijos metais, ir grįžus sovietams, ir perkėlus trupę iš Kauno į Vilnių, ir persikrausčius į naujus teatro rūmus. Ji lydėjo teatrą kaip relikvija, primindama aną prabangųjį, legendinį, artistų ir publikos mylimą Valstybės teatrą ir… Nepriklausomybę!“ – sako muzikologė, viena „Žiemojimo su opera“ diskusijų vedėjų Jūratė Katinaitė.

Ilgus metus tradiciją palaikanti LRT KLASIKA šiemet transliuos legendinį 1981 m. „Traviatos“ įrašą, kurį įrašė Londono operos teatro choras ir Nacionalinės filharmonijos orkestras. Pagrindines partijas atliks Joan Sutherland, Luciano Pavarotti, Matteo Manuguerra, Della Jones, John Tomlinson, Jonathan Summers. Operą diriguos Richard Bonyngne.

LRT PLIUS prisijungia antrą kartą ir kviečia įsijungti televizijos ekranus tuos, kurie negali atvykti į teatrą, bet puoselėja tradicijos dvasią ir nori pasimėgauti nuostabiu spektakliu.

„LRT dovanoja galimybę sutikti naujuosius pakiliai, stilingai, jausmingai ir su pačia gražiausia muzika, nesvarbu, sutinkate juos vienas ar būryje bičiulių. Elegantiškajame režisieriaus Richardo Eyre’o „Traviatos“ 2019 m. pastatyme Londono karališkajame „Covent garden“ teatre, kurio įrašą transliuos LRT PLIUS, švyti iš Albanijos kilusios dainininkės Ermonelos Jaho, sukūrusios Violetos vaidmenį, talentas. Jos mylimąjį Alfredą įkūnijo Lietuvos publikai jau gerai pažįstamas, ne kartą čia koncertavęs amerikiečių tenoras Charlesas Castronuovo, Žoržą Žermoną – legendinis dainininkas Placido Domingo. Spektaklį diriguoja italų maestro Antonello Manacorda, šiuo spektakliu debiutavęs „Covent Garden“ teatre“, – pasakoja LRT kultūros turinio redaktorė Agnė Biliūnaitė.

Šventinę operą įsijunkite gruodžio 31 d. 21 val. per LRT PLIUS, portale LRT.lt. Operos įrašą taip pat bus galima peržiūrėti ir LRT mediatekoje 60 d. po eterio.

Tą patį vakarą, 21.30 val., klausykitės ir LRT KLASIKOS, kuri transliuos legendinį 1981-ųjų „Traviatos“ įrašą.

- Reklama -

Naujausi straipsniai